Forum neurologiczne » Depresja, nerwica, zaburzenia psychiczne » Drętwienie kończyn i zaburzenia wzroku a nerwica

Drętwienie kończyn i zaburzenia wzroku a nerwica

Witam serdecznie,

pisze do Panstwa w zwiazku z moimi objawami, ktore ciezko mi jest przypisac, czy naleza do nerwicy czy moze sa objawami choroby;
od ponad tygodnia czasu dretwieja mi w nocy rece, a ostatnio rowniez nogi, w dzien odczuwam jedynie mrowienie, ale nie mam jakichs wiekszych problemow, jesli chodzi o dretwienie samo w sobie, dokuczaja mi czasem mrowki oraz napady zimna
jak tylko wyzej opisane objawy pojawily sie to uzupelnilam swoja diete w magnez i potas, majac nadzieje ze po nich mi przejdzie
niestety dretwienia nocne nadal sa, a od kilku dni pojawil sie problem z oczami, na jedno i drugie gorzej widze, tzn nie jest to problem z ostroscia, ale tak jakby oczy byly zmeczone i musze dokladnie przyjrzec sie danej rzeczy, aby stwierdzic jak ona wyglada, zobaczyc wyraznie kolor;
ponadto w kacikach oczu, co mnie tym bardziej niepokoi, najpierw lewego teraz prawego widze blyski, ale tylko przy sztucznym swietle, w slabym oswietleniu czy w dziennym takich objawow nie mam
zaczelam sie tym wszystkim martwic i czytac w internecie o powodach moich dolegliwosci i znalazlam najwiecej odpowiednikow dot SM, co mnie bardzo oczywiscie zmartwilo i od kilku nocy non stop budze sie i nie moge potem zasnac;
prosze o diagnoze, czy mam powody do niepokoju czy zwalic wine na nerwice i wmawianie sobie choroby, ktorej tak naprawde nie ma, gdybym nie miala problemu na pewno nie napisalabym do Panstwa, takze bede bardzo wdzieczna za odpowiedz,

pozdrawiam serdecznie

Marta 2011-11-18, 21:38

Takie objawy mogą wiązać się z nerwicą, zmęczeniem. Warto udać się do lekarza osobiście, wykonać badania laboratoryjne. Być może występuje niedobór witamin z grupy B, stąd te objawy. Dodatkowo warto skonsultować się z okulistą. Dopiero po wykluczeniu przyczyn internistycznych i okulistycznych myśleć o SM.

neuron 2011-11-21, 12:28