Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Drętwienie dłoni

Drętwienie dłoni

Proszę o interpretacje wyniku MR kręgosłupa szyjnego:
Odprostowanie fizjologiczne lordozy szyjnej oraz lewowypukła skolioza odcinka szyjno-piersiowego kręgosłupa. Obniżenie intensywności sygnału z tarcz międzykręgowych w sekwencjach T2-zależnych w zakresie całego odcinka szyjnego kręgosłupa, świadczące o ich zmianach dehydratacyjnych. Tarcza C5/C6 ma ponadto zmniejszoną wysokość i wykazuje zaawansowane zmiany o typie centralno-dwubocznej ekstruzji. Powoduje ona znaczną stenozę wymiaru przednio-tylnego kanału kręgowego (do 6 mm) z uciskiem na rdzeń kręgowy. Na poziomie tym widoczne jest ponadto obustronne zwężenie kanałów korzeniowych i ucisk nerwów C6 w ich topografii. Na powierzchniach trzonów sąsiadujących z opisywaną tarczą międzykręgową znajdują się niewielkie obszary zmian zwyrodnieniowych szpiku typu Modic 2. Na poziomie Th1/Th2 stwierdza się niewielką centralno-lewoboczną protruzję tarczy międzykręgowej powodującą modelację worka oponowego, bez ucisku n korzenie rdzeniowe. Rdzeń kręgowy na uwidocznionym odcinku wykazuje prawidłowy sygnał.

Maja 2013-09-04, 09:33

Mam 38 lat, od kilku tygodni zauważyłam że mam mniejsze czucie w rękach, a rano często mnie budzi ból rąk i ich zdrętwienie, brak czucia w palcach. Rano zawsze wszystko wypada mi z rąk, później to mija. Od kilkunastu lat mam też dyskopatię odcinka lędźwiowego (przepuklinę), czy oznacza że poszedł mi też kręgosłup szyjny, w tej chwili nie mam żadnych bóli kręgosłupa, tylko te dziwne czucie w rękach jakbym je miała długo pod wodą. Chociaż zaczynam się bać, przez to wypadanie z rąk. Nie wiem czy to mam wpływ ale od problemów z przeszłości z kręgosłupem jestem krzywa jedno biodro mam wyżej drugie niżej. Do kogo mam się udać z tym problemem.

MF 2013-12-25, 16:59