Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Drętwienie biodra przy zmianach degeneracyjnych krążków lędźwiowych

Drętwienie biodra przy zmianach degeneracyjnych krążków lędźwiowych

Stan po nukleotomi L5/S1.
Na poziomie L4/L5 widoczna jest pośrodkowa wypuklina krążka międzykręgowego, uciskająca worek oponowy.
Na poziomie zabiegu widoczna jest pośrodkowo=-dwuboczna wypuklina krążka międzykręgowego, w większym stopniu skierowana na stronę prawą, uciskajaca worek oponowy i prawy korzeń nerwowy.
Krążki międzykręgowe L4/L5 i L5/S1 wykazują degeneracyjne obniżenie sygnału w obrazach T-2 zależnych, a krążek L5/S1jest znacznie spłaszczony.
W przykrążkowych odcinkach trzonu L5 i segmentu S1 kości krzyżowej widoczne są zmiany degeneracyjne typu Modic I/II.
Mimo usunięcia przepukliny bóle kręgosłupa nie ustępują i bez leków przeciwzapalnych i przeciwbólowych nie mogę długo siedzieć, chodzić i podczas snu odczuwam ból .
W badaniu wykazano ucisk na prawą stronę a ja bardziej odczuwam drętwienie lewego biodra do kolana.

Stefania 2009-12-14, 22:35

Na podstawie opisu MRI uciskany jest korzeń prawy. Jednak nie wiem po jakiej stronie był Pan operowany. Zależ jaki to ból nie mogę na podstawie Pana opisu udzielić odpowiedzi.

Tomoo 2009-12-24, 14:23