Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Drętwienia nóg i zawroty głowy przy wypuklinach i zwyrodnieniach kręgosłupa szyjnego

Drętwienia nóg i zawroty głowy przy wypuklinach i zwyrodnieniach kręgosłupa szyjnego

Badanie MR kręgosłupa szyjnego wykonano w sekwencji TSE obrazy T1 i T2 zależne oraz sekwencje saturacją tłuszczu, projekcie strzałkowe czołowe i poprzeczne.
Badanie MR kręgosłupa szyjnego wykazuje na poziomie C6 i C7 obecność dużej pośrodkowej wypukliny krążka międzykręgowego która uciska na worek oponowy.
Na poziomach C3 i C4, C4 i C5, C5 i C6 umiarkowane zmiany zwyrodnieniowo - wytwórcze przedniobocznych i tylnych krawędzi trzonów kręgowych, co powoduje modelowanie worka oponowego. Ponadto na tych wysokościach stwierdza się niewielkie uwypuklenia krążków międzykręgowych o charakterze małych wypuklin, które modeluje worek oponowy. W obrębie rdzenia kręgowego zmian ogniskowych nie wykazano.
Częste bóle kręgosłupa, drętwienie nóg i zawroty głowy.

Agata K. 2011-04-25, 11:35

Dziękuję za opis badania i wymienienie objawów. Bóle kręgosłupa i zawroty głowy są związane z opisanymi zmianami zwyrodnieniowymi które powodują ucisk na worek oponowy i zapewne korzenie nerwowe, ucisk na tętnice kręgowe. Teraz musi zostać Pani zbadana neurologicznie, a nieprawidłowości muszą być skorelowane z wynikiem badania. Wówczas lekarz rozważy czy na razie będzie to leczenie przeciwbólowe i rehabilitacja czy może już operacja.

neuron 2011-04-28, 22:28