Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Dolegliwości bólowe lewej ręki, lewej strony szyi i mrowienie lewej strony twarzy

Dolegliwości bólowe lewej ręki, lewej strony szyi i mrowienie lewej strony twarzy

Od kilku lat narzekam na bóle całej lewej ręki, zwłaszcza ramienia, bule szyi z lewej str. , a ostatnio pojawiło się mrowienie lewej str. twarzy. 2,5 roku temu miałem robiony rezonans szyjnego odcinka kręgosłupa . Oto wynik *Spłycenie fizjologicznej lordozy szyjnej. Niewielkie tylne uwypuklenia tarczy międzykręgowego C3-C4, C4-C5, C6-C7, powoduje wraz ze spłyconą szyjną ograniczenie przedniej przestrzeni płynowej kanału kręgowego, bez oznak ucisku na rdzeń kręgowy. Szerokość kanałów korzeniowych na tych poziomach prawidłowa. Na pozostałych poziomach kanał kręgowy prawidłowej szerokości. Kanały korzeniowe bez cech stenozy. Tarcze międzykręgowe o prawidłowej wysokości i strukturze*.
Neurolog do którego chodzę, po zapoznaniu się z rezonansem stwierdził że przyczyną moich dolegliwości raczej nie jest kręgosłup, i postawił diagnozę * Neuralgia nerwu nad łopatkowego* . Od tamtej pory łykam Finlepsin i witaminę B. Bardzo bym prosił o opinię mojego przypadku, czy już do końca życia jestem skazany na prochy i rehabilitację? A może te dolegliwości jednak pochodzą od kręgosłupa ?

Krystian 2012-06-24, 13:09

Krystianie wydaje mi się, że Twoje dolegliwości mogą być jednak od kr. szyjnego. Rezonans już jest dość stary, 2,5 roku temu, to wiele mogło się już zmienić od tamtej pory. Wypukliny i lordoza szyjna dają takie objawy jak bóle szyi, barku, drętwienia itp.
Proponuję poczytać fachowe forum o dyskopatii szyjnej i tam zapytać uczestników tego forum, to grupa z dużym doświadczeniem, na pewno coś odpiszą i doradzą.

podaję link:

http://www.forumneurologiczne.pl/forum/vt,0,875,44978,10000,dyskopatia-kregoslupa-szyjnego-a-operacja#.T-hjKfUbvIW

Gocha 01 2012-06-25, 15:19