Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Dokanałowa protruzja krążka międzykręgowego na poziomie lędźwiowym

Dokanałowa protruzja krążka międzykręgowego na poziomie lędźwiowym

Badnie Mr kręgosupa lędzwiowo-krzyżowego wykonane w sekwencjach T1iT2-zależnych..

Stan po stabilizacji miedzywyrostkowej na poziomie zwężonej niregularnej szpary m-k L3-L4.
Zniekształcenie blaszek granicznych trzonow kregowych przez guzki Schmorla, najwieksze na poziomach L3-L4-L5.
Tendencja do przodozmyku trzonu kręgowego L5 z niewielka centralną protruzja krążka m-k L5/S1 niepowodującą ucisku struktur wewnątrzkanałowych.
Mała centralna dokanałowa protruzja krążka m-k L3/L4 z odkształceniem więzadła podłużnegotylnego,bezkompresji korzeniowej.
Poza tym kanał kręgowy wolny bez istotnej stenozy.
Stożek rdzeniowy nieuciśniety o prawidłowej ntensywności sygnału.
Co można z tym jeszcze zrobić aby ból minąl chciałem również zaznaczyć że mi lewa delikatnie noga drętwieje. Jestem od zabiegu 3 miesiące i nadal czuje ból.Proszę o radę co można z tym zrobić.Od zabiegu byłem już na kilkach rehabilitacji i czuje że zadnej poprawy nie ma.Również żadne leki nie pomagają.Chciałem zaznaczyć że mam 35 lat.Dretwieje i lewa noga i czasami prawa.Niemoge za dlugo ustać .Mi sie wydaje że to może być L5-S1 centralna protruzja krążka -m-k.Co ożna z tym zrobić.

Wlodzimierz 2011-02-15, 21:34

To mój wynik. Spłycenie lordozy lędzwiowej. obniżenie wysokości i cechy częściowej dehydracji kr. m-k L4-L5. Drobne zaostrzenia zwyrodnieniowe na przednich krawędziach trzonów kręgów L1-S1.
L4-L5 tylna. pośrodkowa protruzja kr.m-k, skierowana bardziej na stronę prawą z widocznym ograniczeniem światła kanału kręgowego i otworu m-k (bardziej p), kompresją worka oponowego oraz modelowaniem prawego zwoju rdzeniowego L5 na wys. zachyłka bocznego. Torbiel oponowa wzdłuż lewego zwoju rdzeniowego S1, wielkości ok. 12,5x8mm.
Co mi jest, czy da się to wyleczyć. mam 29 lat

PIOTR 2012-08-14, 11:37