Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Do jakiego specjalisty sie udac ortodpeda czy neurolog?

Do jakiego specjalisty sie udac ortodpeda czy neurolog?

Po wykonaniu rezonansu wyszło coś takiego:

Obraz wąskiego kanału kręgowego w odcinku lędźwiowym.
Zmiany dehydratacyjne krążków międzykręgowych L4/L5 i L5/S1.
Wielopoziomowe wyostrzenia przednich i tylnych krawędzi trzonów oraz zmiany przeciążeniowe z
drobnymi wpukleniami blaszek granicznych trzonów w odcinku lędźwiowym i dolnym piersiowym.
Zwężony krążek międzykręgowy Th11/Th12.
W poziomie L5/S1 dokanałowa centralno-lewoboczna przepuklina krążka średnicy ok 12mm, wypełnia
przestrzeń nadtwardówkową i uciska lewy nerw S1 w zachyłku bocznym.
Otwory międzykręgowe zwyrodnieniowo zwężone, silnej lewy.
W poziomie L4/L5 dokanałowa, centralno-lewoboczna przepuklina krążka grubości do 6mm, modeluje
asymetrycznie worek oponowy i uciska lewy nerw L5 w zwężonym zachyłku bocznym.
Otwory międzykręgowe na tym poziomie spłycone przez wpuklające się zmiany zwyrodnieniowe.
Minimalne obwodowe uwypuklenie pierścienia włóknistego krążka L1/L2 i Th11/Th12, z nieznacznym
modelowaniem przedniego zarysu worka oponowego oraz cechy rozluźnienia krążka międzykręgowego
L3/L4.
Zmiany zwyrodnieniowe stawów międzywyrostkowych w segmencie L4-S1.
Obraz końcowego odcinka rdzenia kręgowego w normie.
Wnioski;
Stenoza kanału kręgowego o typie mieszanym, nakładanie się cech dyskopatii i zmian zwyrodnieniowych
na pierwotnie wąski kanał kręgowy.
Dyskopatia L5/S1 i L4/L5 z uciskiem nerwów S1 i L5 po stronie lewej.

Krzysiek 2014-03-14, 19:31

Witam. Domyslam sie ze bol nie daje spokoju radze szybko udac sie do neurochirurga i pewnie bez operacji sie nie obedzie. Ja jestem juz po i to byla najlepsza decyzja teraz nie wiem co to bol. Powodzenia i szybkiego powrotu do zdrowia.

Aga 2014-03-15, 12:33

To jakas powazna operacja?
Długa rehabilitacja?;(
Niestety lewa noga *ciagnie * jak nie wiem ;(

Krzysiek 2014-03-19, 17:28