Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Długotrwałe, postępujące drętwienie prawej ręki

Długotrwałe, postępujące drętwienie prawej ręki

Witam, juz kiedys kilka miesiecy temu opisywalam swoj przypadek, dretwienie prawej reki,wowczas bylo to dwa miesiace teraz juz jest 6 miesiecy.mieszkam w uk. po ciaglym chodzeniu do lekarza doczekalam sie wizyty u reumatologa,ten zlecil fizykoterapie,kilka zajec i wowczas jesli nie bedzie poprawy to MRI,ale teraz czekam jeszcze bodajze na kons z neurofizjologiem. moje dretwienie reki prawej zaczelo sie od klucia w lopatce,potem przeszlo na dretwienie calej reki calodobowo,po jakims czasie czasami bylo ciut lepiej,moglam spac ,ale ostatnio znow jest gorzej ,nie sypiam przez to dobrze i lewa reka tez daje swe znaki ,obie rece dretwieja i nie moge spac dobrze,a teraz od 3 dni bol plecow odcinka krzyzowego z dretwieniem lewej nogi az do stopy,myslalam pierw ze to korzonki,ale mialam je juz kilka razy i nie bylo az tak ,ze konczyny dretwialy i po przeciwbolowych tabletkach mijalo.teraz nie mija a biore silne leki po ktorych jestem oslabiona i senna.bylam u lekarza ,zlecila MRI i trzeba czekac. martwi mnie to bardzo,sama sie juz pogubilam w tym,a jest coraz gorzej,teraz jeszcze krzyz i noga ,niewiem co myslec. bede wdzieczna za rade,porade:) dodam ze od lat mam problemy z kregoslupem,skolioza,guzki schmorla, i po trzech ciazach . dziekuje

Aleksandra 2012-05-03, 13:06

Najpewniej to zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa są przyczyną dolegliwości. Rozumiem, że nie zostało jeszcze wykonane to MRI? PRzydałby się jego opis.

neuron 2012-05-03, 20:37

Niestety jeszcze nie zrobiono mi MRI,pewnie trochę poczekam co najmniej ok 2 tyg jak nie dłużej,im sie nie śpieszy .za tydzień mam wizytę u neurofizjologa i mam nadzieję że on to przyspieszy. Fizjoterapeuta nie widząc prześwietleń wykluczył z ta ręką zwyrodnienie,bo np nie dretwieje mi jeden palec u ręki a cała dłoń z ręką i mam czucie .choć było tak że ciężko było mi pisać. A ja wiem i czuję że to od kręgosłupa.

aleksandra 2012-05-04, 11:01

Zmiany zwyrodnieniowe w odcinku szyjnym kręgosłupa mogą powodować drętwienie jednej kończyny. Ważne, aby wykonać MR.

neuron 2012-05-10, 20:16