Forum neurologiczne » Bóle głowy » Długotrwałe bóle głowy z zaburzeniami widzenia i równowagi oraz mdłościami

Długotrwałe bóle głowy z zaburzeniami widzenia i równowagi oraz mdłościami

Witam,

Bardzo proszę o interpretację rezonansu głowy:

W istocie białej mózgowia, podkorowo, w lewym płacie czołowym widoczne pojedyncze bardzo drobne ognisko podwyższonych sygnałów w obrazach T2 zależnych i sekwencji FLAIR.
Poza tym intensywność sygnałów istoty białej i szarej mózgowia prawidłowa.
Sygnałów patologicznych po dożylnym podaniu środka kontrastowego nie wykazano.
Zaznaczone przestrzenie płynowe przymózgowe. Szczeliny móżdżku dyskretnie pogłębione.
Układ komorowy nadnamiotowy symetryczny, nieprzemieszczony, nieposzerzony.
Wodociąg mózgu i komora IV prawidłowe. Rezerwa objętościowa w poziomie foramen magnum zachowana.

Rezonans zrobiony z powodu częstych i długotrwałych bóli głowy (trwają nawet do 12 dni). Często towarzyszą temu zaburzenia widzenia oraz równowagi i nudności. Jestem bardziej nerwowa i *wybuchowa* nad czym nie mogę zapanować. Ciągłe zmęczenie, osłabienie i ogólne złe samopoczucie.

Czy ta niewielka zmiana opisana na początku może mieć jakieś znaczenie?
Co w ogóle oznaczają podwyższone sygnały?

Z góry bardzo dziękuję.

Zapomniałam napisać jeszcze o innych objawach:

Mam problem z pamięcią, dość często zapominam o czymś i trudno jest mi coś zapamiętać tak bym mogła to później dobrze powtórzyć.

Mam obniżone TSH. Badania tarczycowe w porządku, tzn. przeciwciała w normie, ft3 i ft4 w normie, USG prawidłowe. Lekarz endokrynolog stwierdził, że tarczyca zdrowa.

Drętwieją mi opuszki prawej dłoni. Kilka razy zdarzyło się, że dwa palce prawej dłoni były do połowy białe z wyraźną granicą.
Mam bolące stawy dłoni i straciłam w nich pewna władze i siłę, nie są już tak sprawne jak kiedyś. Trudno mi uchwycić drobne rzeczy, które wymaga zaciśnięcia dłoni. Potrafię mieć problem z otworzeniem drzwi z gałką kiedy inne osoby podchodzą i otwierają bez problemu. Ten problem mam od 7 lat. W tym czasie kilka razy robione ASO i CRP i czynnik reumatoidalny, wyniki dobre. Dwa lata temu rtg dłoni, bez zmian. Mam 35 lat.
Zauważyłam, że ostatnio pogorszył mi się wzrok, ale u okulisty jeszcze nie byłam.

Dziękuję za uwagę,

Monika 2010-08-26, 23:28