Forum neurologiczne » Bóle głowy » Długotrwałe bóle glowy w okolicach lewej skroni

Długotrwałe bóle glowy w okolicach lewej skroni

Od 3 lat mam cierpie na straszne bole glowy po stronie lewej okolice skroni bol zaczyna sie na samym prawie czubku glowy po czym schodzi do skroni boli za uchem lewym i pol twarzy lewej i przy tym mam tez cale opuchniete lewe oko a szczegolnie cala powieke tak ze czasem nie moge otworzyc oka najpierw bylam leczona w szipalu ocznym z podejrzeniemuszkodzenia narzadu do produkcji lez ale po prawie 2 letniej kuracji lekarze stwierdzili ze to nie problem z okiem tylko z glowa wiec odeslano mnie do neurologa wiec neurolog stwierdzil ze mam opinia * autonomicznego trojdzielnego bolu glowy prawdopodobnie pourazowya bol jak byl tak dalej jest i nic nie pomaca rzadne leki nie skutkuja obecnie zarzywam amitriptyline 10mg na noc i sodium valproate w dawce 600mg mialam robione wszystkie badania muzgu i nic nie wykazalo rzadnych zmian blagam o pomoc nie moge juz wytrzymac jest to bol promieniowo uciskowy pojawiajacy sie kilkakrotnie w ciagu dnia

Renia 2010-05-17, 11:39

Lokalizacja oraz charakter bólu potwierdzają, że jest to neuralgia nerwu trójdzielnego. Niestety leczenie tego zespołu jest niezwykle trudne. Jeśli leczenie farmakologiczne nie przynosi rezultatu należy rozważyć leczenie chirurgiczne. W tym celu należy skonsultować się z laryngologiem lub neurochirurgiem.

neuron 2010-05-22, 19:50

Bardzo goraco dziekuje ja ze swojej strony zycze duuuuzo zdrowia i wszelkiej pomyslnosci mam jeszcze jedno gorace pytanie czy ta moja choroba jest wogule uleczalna czy po takim zabiegu chirurgicznym sa jakies powiklania jesli tak to jakie?

Renia 2010-05-25, 13:19

Przejdż jeszcze na inne forum neurologiczne, tam piszą ludzie, którzy są po operacjach i jej nie polecają ( a niektórzy polecają :)* przede wszystkim : profilaktyka, trzymać się w cieple, nagrzewać ( np. lampami bioptron - silniejsza lub sollux, ale potem *ostygnąć) po tym nigdzie nie wychodzić itp. - bo będzie gorzej*jeśli już leki p/zapalne ( lepiej : ibuprofenum - chyba *lepsze* dla żołądka, ale z l. osłaniającym np. Bioprazol ),a nie tylko p.ból., i p.w. nie wychodzić, bo może zawiać itp.... też na to choruję : ellazet1@wp.pl

e 2010-06-06, 18:39