Diagnoza

Witam,

Jestem mamą ośmiolatka, który ma problemy z koncentracją, a co za tym idzie trudności w nauce ( zadania tekstowe, ortografia, pisownia ).
W związku z powyższym udałam się do poradni psychologiczno pedagogicznej.
Po przeprowadzonym wywiadzie Pani psycholog zasugerowała wykonanie badania EEG. Tak też uczyniłam, zważywszy na to, że syn urodził się z obustronnymi krwiakami pod okostnowymi, szczęśliwie bez krwawienia i zmian w CUN. We wczesnym dzieciństwie był pod opieką neurologa, gdyż były dodatkowe przypadłości tj. wzmożone napięcie nerwowe, asymetria ułożeniowa, przykurcz mięśnia szyjnego. Przez okres 9 miesięcy syn był rehabilitowany. Z czasem wszystko wróciło do normy i nie było żadnych zmian ani odchyleń. Problemy pojawiły się w zerówce. Przede wszystkim problem z koncentracją.
Powyższe napisałam, aby przed postawieniem diagnozy z odczytu EEG znać historię.
Ponieważ wizytę u neurologa mamy dopiero w lutym, a syn chodzi do szkoły sportowej o profilu pływania ( kilka razy w tygodniu jest basen oraz wf ), bardzo proszę o pomoc w logicznym dla mnie odczycie wyniku badania.
Będę bardzo wdzięczna.

Oto opis:

Zapis wykonany w czuwaniu, czynności podstawowa rytm rytm alfa 8 - 9 Hz i amplitudzie do 50 uV z domieszką fal theta 5-6 Hz i fal ostrych.
Reakcja zatrzymania słabo wyrażona.
Na tym tle rejestruje się w okolicach skroniowo-ciemieniowo-potylicznych bardzo liczne w seriach fale theta 5-7 Hz, fale ostre o amplitudzie do 130 uV oraz zz, fala ostra-fala wolna 3-4 Hz. Ponadto widoczne są uogólnione napadowe wyładowania fal ostrych o amplitudzie do 160 uV i zz. fala ostra-fala wolna 2-3 Hz.
Podczas HW zapis zbliżony do hypsarytmii.

Orzeczenie:
Znacznego stopnia zmiany czynności bioelektrycznej w okolicach skroniowo-ciemieniowo-potylicznych o charakterze napadowym na tle dużego stopnia zmian uogólnionych.

Z góry serdecznie dziękuję,
zaniepokojona mama

Mama ośmiolatka 2014-11-27, 09:01