Forum neurologiczne » Zaburzenia zmysłów » Diagnostyka zaburzeń osobowości

Diagnostyka zaburzeń osobowości

Jestem z mężem od 17 lat o kilku lat obserwuje męża zachowanie i mam wrażenie jak bym miała dwóch mężów gdy ktoś go poznaje to ma wrażenie jaki jest spokojny i wiciszony gdy jest w domu z emną i z dziecimi zachowuje sie dziwnie np wstaje rano do pracy i wyrywa mi kable z auta , albo mi odłanicza kable tak że jadąc autem staje pokilku metrach, nasza trzyletnią córeczkie zabiera z łóżeczka wieczorem w piżamce i jezdzi po lesie bez zapietego fotelika , albo chodzi znia zawinietą w kołdrze po lesie widziała to sasiadka która była z psem na spacerze upija sie na oczach dzieci i poóżniej awanturuje się trzaska drzwiami od szafy oblewa dzieci i mnie piwem z puszki i aoda z czajnka na drugi dzień zachouje się jak by nic sie nie stało porwał kiedys córkie do swoich rodziców i zamkneli sie w domu byłam z policją ale mnie nie wpiuscili , wyjerzdza w nocy i mówi ze chodzi po nocnych markietach albo śpi w aucie pisze przez internet co sie dzieje w naszym domu pisze kaze moje słowo pisze do do swojej rodziny ze jest zagubony że dzisiaj pierwszy raz sie usmiechnął albo przychodzi z pracy i przebiera sie i mówi mi ze jedzi brać rozwód a za pół godziny pisze smesa że jest zagubiony i nie wie co ma robić ,zaprasza mnie na kolacje esemesem jak jestem w domu i prasuje sobie garnitur 2 godziny mąz żył w przemocy rodzinnej ojciec jego sie znęcał nad nim i rodzina gdy go poznałam to żył wstrasznej nie nawiści do ojca i go nagrywał na kastety . do tej pory gdy robił awantury gdy dzwoniłam na policje to uciekał z domu i biegł na komisarjat i mówił że sie nad nim znęcam a twraz rozdziera na sobie odziez i wybiega przed dom i krzyczy ze go bije jestem juz zmęczona ta sytuacja mam ozeczony wtej chwili rozwód i niemieszka ze mną ale zgodziłam się że by miał widzenia z dziecimi i zabierał je na noc po to żeby mieć już orzeczony rozwód boje sie że dzieci moga być w nie bezpieczenistwie dla tego nie będe przestrzegać postanowienia sądu jak udowodnić że jest chory i musi sie leczyć nie płacił na dzieci przez 8 miesięcy zabrał mi auto którym woziłam dzieci do szkoły gdy mnie widzi z dziecimi pokazuje tam obraziliwe gesty palcem dzieci sie go boją są pod kątrolą pychologa

julia 2010-01-12, 09:12

W takiej sytuacji może Pani wystąpić do sądu rodzinnego o ocenę zdrowia psychicznego byłego męża, gdyż stanowi zagrożenie dla zdrowia może nawet życia Pani i dzieci. Warto działać dość szybko, by ewentualnie zapobiec jakiejś tragedii.
Odrębną sprawą jest pomoc i leczenie takich osób, jest to proces długotrwały i uzależniony od chęci osoby chorej.

Tomoo 2010-01-27, 21:26