Forum neurologiczne » Zaburzenia zmysłów » Diagnostyka, leczenie i objawy Zespołu Hornera

Diagnostyka, leczenie i objawy Zespołu Hornera

Ja również mam pełny zespoł Hornera , chociaz z nie poceniem się tej strony to nie wiem . Zgłosiłam się do neurologa wyłacznie z tego powodu . Wczesniej miałam symptomy : ból zębów i jamy gębowej jak po dentystycznym znieczuleniu , kłucie jak prądem w chyba lewym uchu a najstepnego dnia ból głowy chyba w skorniach . trzeciego dnia pojawił się zespoł Hornera , który mnie bardzo przestarszył . Wiedziałam że moze być to guz płuc. lekarz zlecił badania : RTG płuc ,Bolerioza , RM głowy +A +angio,USG doppler szyjnych i kręgowych . Wyniki dobre. Diagnoza : bóle klasterowe głowy z rzadką odmianą SUNCT . Zespoł Hornera utrzymuje się cały czas , bez wzgledu na skalę czy brak bóli głowy . Wystepuje ból jednostronny , jednk przechodzący na drugą stronę o mniejszej skali . Całkowitego braku bólu prawie nie ma . Sa bóle częsci lezwiowo -krzyżowej lewej strony, dające odczucia nawet na kolano i stopę - przechodzące . Od poł roku biorę Isoptin 120 a od 1,5 m-ca lek na padaczkę . Poza tymi bólami , na nic nie narzekam , najwiekszy dyskomfort daje mi ból oka . Dość często odczuwam jako uciązliwe szum w uszach . Horener i zespoły bólwe wystapiły w czasie bardzo stresującego okresu . Mam 47 lat do tej pory byłam aktywną osobą . Z bólami głowy mialam do czynienia ale nigdy oka i nigdy zespołu Hornera . Co robić ?Nie
zalecono mi innych badań wykluczajacych inne przyczyny zespołu Hornera . bardzo mnie to niepokoi oprócz złego stanu zdrowia

Maria 2011-05-22, 18:49