Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Dehydratacja, przepuklina i zmiany zwyrodnieniowe lędźwiowo-krzyżowe

Dehydratacja, przepuklina i zmiany zwyrodnieniowe lędźwiowo-krzyżowe

Dzien dobry od poltora roku mam bole kregoslupa wynik rezonansu ze stycznia tego roku; Na poziomieL5 S1 dehydratacja krazka m-k.Centralno-prawoboczna przepuklina krazka m-k ogranicza swiatlo zachylku kanalu kregowego.Poczatkowe zmiany zwyrodnieniowe na szczycie skoliozy pod postacia osteofitow na przednich i bocznych krawedziach. Mialam 2 tygodnie rehabilitacji lasery i prady bylo troche lepiej przez 4 miesiace.OTO moj wynik Rezonansu z lipca tego roku; Rdzen kregowy w badanym zakresie bez zmian ogniskowych.Obnizenie wysokosci i sygnalu krazka m-k L5S1 .Na poziomie L5S1 centralna przepuklina krazka m-k zweza zachylki kanalu kregowego rdzen bez ognisk. BOLE sa czasami straszne do tego dretwije mi lewa noga i zaczyna mnie bolec sciegno achillesa jestem na tramalu i naproxenie co robic? PROSZE O POMOC
Bardzo prosze o pomoc wizyte u neurochirurga mam na koniec wrzesnia!

AGA 2011-08-28, 18:42

Dobrze, że umówiła się już Pani do neurochirurga. Taka wizyta jest niezbędna pod kątem rozważenia leczenia operacyjnego. Rehabilitacja nie będzie tu wystarczającym rozwiązaniem, ponieważ dochodzi już do ucisku na korzenie nerwowe.

neuron 2011-08-31, 00:17

Bardzo dziekuje za pomoc.Jeszcze jedno pytanie czy silne skurcze w podbrzuszu maja zwiazek z kregoslupem?

AGA 2011-08-31, 08:42