Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Dehydratacja krążka przepuchlina centralna lewo boczna z uciskiem worka oponowego

Dehydratacja krążka przepuchlina centralna lewo boczna z uciskiem worka oponowego

Mój wynik R M lordoza L prawidłowa Niewielka uogólniona uwypuklina krążka m/kręgowegol3/l4 uciska worek oponowy i nieznaczne przewężaotwory m/kregowe ,bez ucisku na korzeń nerwowe NIEWIELKA tylnia centralna i lewoboczna przepuchlina tarczy m/kręgowejL4/L5uciska worek oponowy i prrzeweża lewy otwór m/kręgowy bez ucisku na korzeń nerwowy Uogólnionauwypuklina krążka m/kręgowego L5/LS1 ztylnącentralną przepuchliną powodująuciśnięcie worka oponowego,modelację lewego korzenia nerwowego w zachyłku bocznym oraz przewężenie otworów m/kręgowych bez ucisku na korzenie nerwowe Obniżenie wysokośći i dehydratacja tarczy m/kręgowej Th12/L1IL5/s1 DEHYDRATCJA KRĄŻKA L4/L5 PROSZĘ ODPOWIEDZ

Bożena z ostrołęki 2014-03-30, 19:35

No ja tez mam przepuklinę l5/s1.Cechy początkowej dehydratacji krążka międzykręgowego na poziomie l5/s1 z obniżeniem jego wysokości i przepukliną centralną modelującą worek oponowy w części środkowej,przylegającej czołem do początków korzeni nerwowych,więcej do korzeni strony lewej. Proszę o pomoc czy konieczna jest operacja czy nie?

marta 2014-04-05, 20:17