Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Dehydratacja i obniżenie wysokości krążków międzykręgowych

Dehydratacja i obniżenie wysokości krążków międzykręgowych

Dehydratacja i obniżenie wysokości krążków międzykręgowych L3/L4,L4/L5/L5/SI.Centralno lewostronna przepuklina krążka L4/L5.Czoło przepukliny skierowane w dół,do lewego zachyłka ocznego kanału,sięga so ok.1/2 wysokości trzonu L5.Cechy uisku lewego korzenia nerwowego l5.Uniśnięty także worek oponowy.
Krążek L5/S1 uwypuklony bocznie obustronnie zwęża otwory międzykręgowe,bez wyrażnych cech uciski korzeni nerwowych w ich obrębie.
Bardzo proszę o interpretacje wyniku.
Od dwóch miesięcy jestem na proszkach i wcale mi nie pomagają, nie mogę chodzić tak bardzo mnie boli lewa noga.
DZIĘKUJĘ

Edyta 2011-07-28, 15:53

Z wynikiem musi Pani skonsultować się z neurochirurgiem. Ucisk korzenia nerwowego L5 w zasadzie jest to do leczenia operacyjnego. Leczenie zachowawcze nie będzie tu na tyle skuteczne.

neuron 2011-07-30, 14:04

Witam,

Mam 28 lat, od ok. 4 miesięcy mam dość częste i coraz bardziej nasilające się bóle pleców. Badanie MR w sekwencji SE w obrazach T1,T2-zależnych w płaszczyznach poprzecznych i strzałkowych wykazało:

Wygładzona lordoza L. Trzony lędźwiowe prawidłowej wysokości. Dehydratacja i obniżenie wysokości krążków międzykręgowych L3/L4, L4/L5 i L5/S1 z towarzyszącymi osteofitami na krawędziach trzonów. Szerokopodstawne, pośrodkowe, małe przepukliny krążków L3/L4, L4/L5 oraz L5/S1 (największa) uciskają worek oponowy. Na poziomie L5/S1 dyskretnie modelowane korzenie nerwowe S1 w zachyłkach. Poza tym bez cech dyskopatii oraz ucisku krążków na struktury wewnątrzkanałowe. Stożek rdzenia kręgowego prawidłowy.



Bardzo proszę o szczegółową informację.

Natalia 2012-04-24, 20:06