Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Dehydracja krążków międzykręgowych i wypukliny lędźwiowe

Dehydracja krążków międzykręgowych i wypukliny lędźwiowe

Bardzo proszę o przetłumaczenia wyniku rezonansu:

Zmiany degeneracyjne w postaci dehydratacji krążków międzykręgowych na
poziomach L4-5 i L5-S1. Wypukliny tylne krążków na tych poziomach
modelują worek opony twardej na poziomie L5-S1 z niewielkim modelowaniem
prawego korzenia nerwowego.

Dziękuję!














Aga 2011-09-12, 22:27

Ważne są przede wszystkim występujące u Pani objawy, które będą miały wpływ na wybór metody leczenia. W opisie znajdują się cechy dyskopatii. PRzyczyną bólu jest ucisk worka oponowego oraz korzenia nerwowego, rehabilitacja może nie być wystarczającą metodą leczenia.

neuron 2011-09-14, 14:09

Bardzo dziękuję za odpowiedź!
Objawem jest potężny ból w lędźwiach po prawej stronie gdy:
- za długo siedzę;
- leżę (nawet krótko, kilka minut) na twardej powierzchni bądź krzywym łóżku;
- schylam się do przodu np. myjąc włosy nad wanną.
W przypadku pierwszym odczuwam szczypiący ból jakbym siedziała na rozżarzonym drucie:/
Drugi jest najgorszy, bo nie mogę się wtedy podnieść z łóżka czy przekręcić na bok, bo ból promieniuje do pośladka i ciężko mi wtedy nawet złapać oddech.
W trzecim czuję długo ten ból, boli mnie przy wyciąganiu do przodu prawej nogi i ręki. Często nie mogę się wyprostować po takim schyleniu i chodzę przez kilka minut niewyprostowana. Także ruchy skrętne tułowia nie są przyjemne.
Nie wiem skąd wziął się u mnie ten uraz. Może po wypadku samochodowym, ale to było 10 lat temu, a dolegliwości z kręgosłupem mam od ok. 5-6 lat. Poza tym mam 2 dzieci, może ciąża źle wpłynęła na kręgosłup... Mam 32 lata.
Jeszcze raz dziękuję za odpowiedź!

Aga 2011-09-14, 14:43

Witaj mam podobny opis pracuje pracowalem w budowmictwie od lat mlodosci by rzyc jakos do przodu lecz teras mam bul w stawach miednisy troche polarze cos dzwigne mam 35lat pulsusa mi posladki lekarz muwi odbarczenie przeba unkac dzwigania ale jae tego nikt nie muwi jak dalej postapic mamy

Aga 2012-01-09, 19:01

Mam 50 lat i pracuję na *pełnych obrotach*bo jeszcze dużo mi zostało do emerytury.Ostatnio narzekam na bóle kgosłupa i ból lewej ręki.dr Neurolog zleciła mi badanie i kiedy zobaczyłam wynik badania bardzo się zmartwiłam bo choć nie znam sie na tym,zabrzmiało jakoś groźnie i czy powinnam się martwić?!bardzo proszę o jakąś podpowiedz.Pozdrawiam

Badanie MR w sekwencji SE,FSE,obrazy T1-T2-zależne,w płaszczyznach skrzałkowej i poprzecznej wykazało;
-tylna wypuklina kążka międzykręgowego L2-L3 L3-L4 L4-L5 Z MODERNIZACJĄ WORKA OPONOWEGO I ZWĘŻENIEM otworów m-kręgowych.-ogniska o charakt.naczyniaka wym.ok.34x31x27 mm w trzonie kręgu L3 oraz śr.ok.18mm w trzonie kręgu L2
-obustronne torbiele Taarlowa na wys.S1,S2
-obszar hyperintensywny w tylnej części krążka L4-L5,nasuwający podejrzenie uszkodzenia pierścienia włóknistego.Bardzo proszę o zdefiniowania tego wyniku bo nic nie rozumiem.

Martas1 2013-07-16, 19:12