Forum neurologiczne » Bóle głowy » Częsty ból z tyłu głowy i na skroniach

Częsty ból z tyłu głowy i na skroniach

Witam,
starałam się odnaleźć przypadek podobny do mojego wśród opisywanych na forum, natomiast nie dotarłam do takiego który by się pokrywał, jeżeli coś pominęłam i powtarzam wątek z góry przepraszam. W zasadzie problemy z bólami głowy mam od wielu lat. Konkretnie od około 13. Mniej więcej 5 lat temu głowa bolała mnie codziennie, wtedy też zgłosiłam się z nimi do neurologa, natomiast po dwóch kuracjach lekami psychotropowymi - neurolog tłumaczył mi, że leki te w małych ilościach działają przeciwbólowo - zrezygnowałam z leczenia, które przynosiło odwrotne skutki. Bóle głowy nasilały się. W tej chwili bóle głowy są rzadsze- mniej więcej raz na trzy dni. Z reguły ból pojawia się na skroniach - w postaci pulsowania, u góry czaszki - jakby wypychający od środka, albo z tyłu głowy. DO tego ostatniego mam pytanie. Ból pojawia się zawsze gdy opieram głowę o cokolwiek. Przy zetknięciu z np. poduszka tylna czescią głowy. Przesuwa się wtedy do przodu do skroni i nasila. Czasem przeciwbólowo działa tylko sen. Kiedyś byłam leczona na zapowietrzone zatoki. Czym może być wywołany taki ból? czy jest sens się tym martwić?

Gosia 2012-01-14, 00:26

Najlepiej zgłosić się do laryngologa, ponieważ mogą to być objawy przewlekłego zapalenia zatok. W razie wykluczenia przyczyn laryngologicznych ponownie zgłosić się do neurologa, wykonać diagnostykę bólu głowy. Być może to napięciowe bóle głowy związane ze stresem.

neuron 2012-01-15, 19:00

Bóle występójące w okolicach głowy są spowodowane w dużej mierze nieżytem przewodu pokarmowego , coś w rodzaju trudności z trawieniem, to jest moja ocena uważam, że najpierw powinno się znależć przyczynę i ją leczyć.

bogdan 2012-01-18, 20:10

Będę chyba musiała obskoczyć kilku lekarzy w takim razie, szkoda tylko , że wykonanie dokładnych badań jest kosztowne a co za tym idzie nie chętnie wypisywane.

Gosia 2012-01-20, 10:27

Tak jak napisane zostało to wyżej, najpierw radzę zacząć od laryngologa, potem neurologa. Opis nie wskazuje na choroby przewodu pokarmowego.

neuron 2012-01-22, 13:05

Ja mam podobne bóle. martwię się bo od tygodnia się męczę i nic nie pomaga. u mnie jest jeszcze to, że często wyskakują mi kręgi szyjne więc może to od tego

anka 2013-10-18, 12:29