Forum neurologiczne » Bóle głowy » Częste bóle i zawroty głowy, tracenie orientacji i słaba pamięć

Częste bóle i zawroty głowy, tracenie orientacji i słaba pamięć

Mam bardzo czesto bole glowy, zawroty, trace orjetacje i niemoge od jakiegos czasu nauczyc sie nowych rzeczy mam slaba pamiec. Neurolog skierowal mnie na rezonans i to jest wynik. Lekarz stwierdzil ze nic nie moze powiedziec jeszcze i wynik musze za pol roku powtorzyc.

Badanie MR glowy wykonane w sekwencjach T1,PD i T2-zaleznych

Uklad komorowy z asymetrycznie poszerzonym trzonem prawej komory bocznej uwypuklajacym sie na strone lewa i modelujacym trzon lewej komory bocznej; poza tym nieprzemieszczony. Przestrzenie podpajeczynowkowe prawidlowe. Niewielka leukoarajoza okolokomorowa. Mnogie drobne ogniska naczyniopochodne o wysokim sygnale w obrazach T2 i Flair zlokalizowaneokolokomorowo w obu polkulach mozgu oraz w moscie po stronie prawej, na poziomie konarow gornych mozdzku. W ciele modzelowatym i w mozdzku zmian ogniskowych nie stwierdza sie. Program dyfuzyjny bez patologi. Brak wykladnikow MR procesu naciekowego i rozrostowego oraz krwawienia wenatrzczaszkowego.
Angiografia MR niedroznosci ani wady naczyniowej w obrebie tetnic kola Willisa nie wykazuje.
wynioski: zmiany naczyniopochodne/niedokrwienie mozgowia z asymetrycznym poszerzeniem prawej komory bocznej.

Iwona 2012-10-12, 12:55