Forum neurologiczne » Bóle głowy » Częste bóle głowy z cierpnięciem karku, pulsowaniem skroni i uczuciem ciężkości głowy

Częste bóle głowy z cierpnięciem karku, pulsowaniem skroni i uczuciem ciężkości głowy

Witam serdecznie.
Od kilku lat cierpię na bardzo silne, nawracające bóle głowy.

Objawy są praktycznie zawsze takie same- cierpnie kark, pulsują skronie, narasta uczucie ciężkości w głowie. Lewe oko staje się jakby osnute białą mgłą, zaś w lewej skroni mam dziwne poczucie, porównywalne do bulgotania gazowanej wody. Tym objawom towarzyszą często nudności (być może skutek silnego bólu), drżenie rąk, niemożność szybszego poruszania się, ogólne osłabienie.
Głowa niejednokrotnie jest tak *ciężka*, że nie jestem w stanie podnieść się z łóżka. Kilkakrotnie zdarzyło mi się- sama nie wiem jak to nazwać- przewrócić się o własne nogi, gdy próbowałam wstawać i cokolwiek zrobić. Co dla mnie było dziwne i niezrozumiałe, nie czułam nawet bólu, gdy będąc zupełnie bezwładną przy upadku głową uderzałam o podłogę (czy to upadając na dywan, czy na kafelki podłogowe).
Wielokrotnie prosiłam o pomoc lekarzy, niestety za każdym razem zostałam odesłana z kwitkiem. Raz tylko neurolog popukała mnie młotkiem w kolana i w niemiłej atmosferze przepisała mi tylko tabletki przeciwbólowe zaznaczając, by nie zawracać jej głowy takimi *błahostkami*.
Przez jakiś czas lekceważyłam ten problem, jednak gdy swego czasu taki *atak* rozpoczął się poza domem i upadłam będąc na zakupach, zaczęłam za każdym razem chodzić do lekarza. Raz tylko- jak opisałam wyżej- otrzymałam skierowanie do neurologa, lekarze każą przychodzić innym razem, *gdy tylko ból głowy się powtórzy*!
Dodam, że będąc małym dzieckiem, podczas zabawy zostałam uderzona sporej wielkości kamieniem, co spowodowało pęknięcie czaszki i znaczne rozcięcie głowy.

Chciałabym wiedzieć co to może być. Jestem zmuszona zapytać na forum, ponieważ boję się o własne zdrowie, a nie mogę uprosić się o profesjonalną poradę lekarską w swoim miejscu zamieszkania.

Chciałam dodać- do mojego opisu- że kilka lat temu przechodziłam zapalenie opon mózgowych.

Joanna, 21 lat 2011-08-05, 20:22

Najlepiej byłoby wykonać mr odcinka szyjnego kręgosłupa oraz głowy. Pani objawy mogą także wynikać z zaburzenia krążenia mózgowego. Warto wykluczyć przyczyny kardiologiczne czy endokrynologiczne, choć zapewne dokładna diagnostyka w tym kierunku została wykonana.

neuron 2011-11-07, 22:25