Forum neurologiczne » Bóle głowy » Częste bóle głowy u dziecka

Częste bóle głowy u dziecka

Chciałam zapytać mam problem z dzieckiem 12lat która ma bardzo częste bóle głowy /dwa razy w tygodniu/w okolicach skroni, nie ma przy tym innych dolegliwości.
. Córka miała zrobione podstawowe badania oraz tomografię komputerową z kontrastem, badanie okulistyczne oraz laryngologiczne wszystko wyszło w dobrze. Czy celowe byłoby zrobienie jeszcze rezonansu magnetycznego głowy? czy może coś niepokojącego wyjść w tym badaniu jeżeli tomografia głowy wyszła dobrze? co mogę jeszcze zrobić jakie badania? Boję się podawać córce za każdym bólem leków przeciwbólowych bo one też nie są obojętne dla organizamu? Czy są jakieś metody leczenia takich bóli u dzieci?

Ela 2012-09-27, 19:41

Moja córa ma 7 lat i terz cierpi na bóle głowy z tyłu ,tomografia wyszła wporządku chociaż prosiłam bez kontrastu bo to szkodliwe i było wszystko ok więc myślę że to jest na tle nerwowym ,chociaż też myślałam nad rezonansem ale dałam sobie spokuj ,mi po ciężkim wypadku robili tomografię i nic nie wyszło to jakby moje dziecko miało coś w główce to by tomografia wykazała więc sądzę że moja mała 7 letnia córcia ma to na tle nerwowym ,bądż migrenowym bo ja terz cierpiałam na migreny jako dziecko,więc już nie pojechałam z nią do neurologa tylko poszłam na konsultację do rodzinego lekarza i on mnie uspokoił powiedział że jakby coś tam było na tomografie by wyszło ,i podaję jej na uspokojenie syropek,pozdrawiam

magda 2012-10-02, 12:01