Forum neurologiczne » Bóle głowy » Częste bóle głowy u dziecka przy ognisku hiperintensywnym w mózgu

Częste bóle głowy u dziecka przy ognisku hiperintensywnym w mózgu

Czy poniższy wynik MRI wyklucza proces rozrostowy? Jestem juz po kilku konsultacjach, ale nikt nie jest w stanie powiedzieć co to. Proszę o opinię. Dziecko nie ma objawów neurologicznych. Niepokoją mnie częste bóle głowy ( niezbyt uciazliwe i krótkie), obraz dna oka (lekko uniesiona tarcza, naczynia żylne lekko poszerzone) oraz ten MRI.

*Badanie uwidoczniło pojedyńcze, drobne (ok 5mm) ognisko hiperintensywne w obrazach T2-zależnych (FSE i FLAIR), bez wzmocnienia kontrastowego, położone podkorowo w przystrzałkopwej części lewego płata czołowego - niespecyficzne. Poza tym nie stwierdzam innych zmian ogniskowych w obrębie mózgowia. Nie stwierdzam patologicznego wzmocnienia. Układ komorowy bez przemieszczeń. Szerokość przestrzeni płynowych w normie. Badanie zakłócone przez artefakty ruchowe*
Pozdrawiam

Emilia 2011-01-20, 12:08

Proszę o poradę. Dziecko od ok 4 lat średnio co 2 tygodnie lub częściej boli głowa, przy tym czasami wymiotuje. Badanie MMR wykazało pojedyncze drobne podkorowe ogniska nie ulegające wzmocnieniu kontrastowemu hiperintensywne w obrazach T2-zależnych i sekwencji FLAIR zlokalizowane w istocie białej płata czołowego oraz obu płatów ciemieniowych, poza tym nie stwierdzono zmian patologicznych. Czy to mogą być zmiany po niedotlenieniu okołoporodowym jak sugeruje lekarz? Nadmienię, iż syn w trakcie porodu był owinięty pępowiną, przez co jedną stronę ciała miał słabszą i był krótko rehabilitowany. Dzisiaj rozwija się jak najbardziej prawidłowo.

Ewa 2013-07-30, 16:26