Forum neurologiczne » Bóle głowy » Częste bóle głowy przy zmianie hiperintensywnej w moście

Częste bóle głowy przy zmianie hiperintensywnej w moście

Po zgłoszeniu się do lekarza na częste bóle głowy zostałam skierowana na rezonans magnetyczny, po wykonaniu badania z kontrastem nie wiem co oznaczają te wyniki co to może być za choroba czy to jest poważne a oto opis badania:

Pojedyncza, drobna zmiana hiperintensywna w obrazach T2-zależnych w moście po stronie lewej. Poza tym słabo wyodrębnione, rozlane obszary o nieco podwyższonym sygnale w obrazach T2-zależnych w okolicy komór bocznych. Powyższe zmiany te nie ulegają wzmocnieniu kontrastowemu. Obraz MR nie jest jednoznaczny- nie mogę wykluczyć zmian demielizacyjnych (?), innej choroby istoty białej(?) - do korelacji z obrazem klinicznym i kontroli MR. Nie stwierdzam innych nieprawidłowych zmian, zaburzeń dyfuzji, ani patologicznego wzmocnienia kontrastowego w strukturach mózgu i tylnej jamy czaszki. Układ komorowy symetryczn, bez zniekształceń i przemieszczeń.

Wiesia 2011-07-02, 00:09

Opis może wskazywać na choroby demielinizacyjne np. tj. SM, dlatego wymagana jest dalsza diagnostyka np. badanie płynu mózgowo-rdzeniowego. W zasadzie musi wynik badania skorelować neurolog z objawami, najpewniej nie są to tylko bóle głowy.

neuron 2011-07-03, 21:09