Forum neurologiczne » Bóle głowy » Częste bóle głowy przy rozsianych ogniskach hiperintensywnych w istocie białej obu półkul mózgu

Częste bóle głowy przy rozsianych ogniskach hiperintensywnych w istocie białej obu półkul mózgu

Ponieważ często bolała mnie głowa wybrałam się do neurologa który dał mi skierowanie na rezonans. Dzisiaj odebrałam wyniki badań i przyznam że troszkę się przeraziłam. Jej treść jest następująca:

Kilka drobnych rozsianych ognisk hyperintensywnych w obrazach T2-zależnych i w sekcji FLAIR w istocie białej obu półkul mózgu,największa zlokalizowana w okolicy rogu czołowego komory bocznej prawej ma wym. ok 7x3 mm. Zmiany nie wykazują zaburzeń dyfuzji ani cech patologicznego wzmocnienia kontrastowego. Niewielki naczyniak żylny ( rozwojowa anomalia żylna) w lewym płacie czołowym.

Zapisałam się już do swojego neurologa lecz muszę czekać 3 miesiące. Prosiła bym o informacje co to jest ten naczyniak żylny. Jestem przerażona i prosiłabym o pomoc w interpretacji moich wyników badań.Z góry dziękuje zainformacje

Ania 2012-01-13, 13:48

Sam obraz badania musi ocenić jeszcze sam lekarz, pewnie dostała Pani wszystkie zdjęcia na płycie CD. Koniecznie należy ją zabrać na wizytę. Co do zmian ogniskowych najpewniej mają charakter niedokrwienny, w zależności od czynników ryzyka, wieku. Co do naczyniaka jest to poszerzenie światła naczynia. Opisany jest jako niewielki, mimo to należy unikać większego wysiłku fizycznego, szczególnie dźwigania, stresu.

neuron 2012-01-14, 13:51