Forum neurologiczne » Bóle głowy » Częste bóle głowy przy ognisku podwyższonego sygnału w rejonie środka półowalnego prawej półkuli móżgu

Częste bóle głowy przy ognisku podwyższonego sygnału w rejonie środka półowalnego prawej półkuli móżgu

Często boli mnie głowa i dostałam skierowanie na MR. Odebrałam wyniki i jest napisane : uwidoczniono pojedyncze, drobne ogniska podwyższonego sygnalu widoczne w obrazach t2-zależnych i w sekwencji FLAIR w rejonie środka półowalnego prawej półkuli mózgu oraz pojedyncze podkorowo w płacie potyliczny, skroniowym i czołowym w lewej półkuli mózgu- obraz sugeruje zmiany o charakterze naczyniopochodnym do różnicowania ze zmianami o etiologii zpalnej. Możliwa drobna torbielka lakunarna lub poszerzona przestrzeń Robbina-Virchova u podstawy wzgórza po stronie lewej. Poz tym struktury nad-i podnamiotowe bez zman ogniskowych. Układ komorowy symetryczny nieposzerzony. Dyskretne, niespecyficzne poszerzenie przestrzenu płynowej pzrymózgowej w okolicy stku czołowo-skroniowego po stronie prawej; pozostałe przestrzenie płynowe poza ukłądem komorowym w normie
Co to może być wizyte u neurologa mam dopiero za 2 miesiące
proszę o opinię

Kasia 2012-06-01, 14:23