Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Częste bóle głowy przy niestabilności kręgów szyjnych

Częste bóle głowy przy niestabilności kręgów szyjnych

Witam,mam takie pytanie,miałem wypadek samochodowy po którym zrobiłem zdjecia i wyszła mi niestabilność.Oto dokładny opis z pierwszego badania:Wyrównanie fizj.lordozy w proj indyferentnej.oraz nieznaczna niestabilność od c4-c7,która nasila się w przodopochyleniu i powoduje zwężenie prastrzeni międzyokręgowych.W odcinkach przednich od c4-c7:w tyłopochyleniu niestabilność wyrównuje się.
Po drugim przeswietleniu po około 6 miesiącach opis jest następujący:Zniesienie fizjologicznej lordozy odcinka szyjnego kręgosłupa z obniżeniem przestrzeni międzykręgowych c4-c6 z widocznymi drobnymi zmianami zwyrodnieniowymi na tylnych krawędziach trzonów kręgów otaczających.
Odcinek piersiowy kręgosłupa radilogicznie bez uchwytnych zmian o znaczeniu chorobowym.
Moje dolegliwości są następujące:częste bóle głowy-zrobiłem sobie nawet tomografię,niesamowite zmęczenie,nie wysypiam się,podkrążone oczy,bóle pleców.Dodam,że przed tym całym nieszczęsnym wypadkiem byłem wulkanem energii-mogłem pracować od rana do nocy,potem iść na impreze a rano wstać do pracy bez żadnego problemu.
Dodam również,że jeżdzę dużo samochodem,ale dużo się tesz ruszam.
Wybieram sie na rehabilitację,ale nie mogę się wybrać:w tyg.praca w wekend uczelnia.
Proszę o jakieś wskazówki bo już mnie to tak umęcza,że nie mogę wytrzymać.
pozdr
michał

michał 2011-04-17, 10:25

Dziękuję za pełny opis problemu.
Jeśli chodzi o odcinek szyjny kręgosłupa to można jeszcze wykonać MR (ale nie jest to konieczne). Opis przedstawionych badań oprócz niestabilności wskazuje na uszkodzenie krążków międzykręgowych (zwężenie przestrzeni międzykręgowej). Bardzo dobrze, że został Pan skierowany na rehabilitację. Szczególnie przy niestabilności należy nauczyć się wzmacniać odpowiednie mięśnie kręgosłupa. Trwa ona miesiąc, potem przez całe życie, codziennie należy starać się ćwiczenia powtarzać w domu samemu. Jeśli w Pana przypadku nie będzie ona skuteczna pozostaje rozważenie operacji. Jeśli chodzi o rehabilitacje, można umawiać się albo wcześnie rano 7-8 lub po południu 17-18. wszystko zależy od zakładu rehabilitacji.

neuron 2011-04-17, 10:56

A czy te wszystkie objawy które u mnie występują wiązą się z tą niestabilnością?Zrbiłem sobie już chyba wszystkie badania,bałem się może jakieś sprawy z cukrzycą bądź tarczycą bo starsznie spać mi się chcę,ale wszystko wyszło ok.

michał 2011-04-17, 11:01