Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Ćwiczenia przy zmianach zwyrodnieniowych kręgosłupa

Ćwiczenia przy zmianach zwyrodnieniowych kręgosłupa

Proszę o interpretację wyniku badania MR. Osiem miesięcy to długo na diagnozę . W grudniu zeszłego roku zarejestrowałam się do ortopedy, który mnie przyjął w maju. Rezonans zrobiłam w lipcu . Nie mogę się doczekać wizyty u neurologa , która odbędzie się 19.08.2013r. Proszę o pomoc, gdyż od lutego uczęszczam na ćwiczenia i boję się, że zamiast sobie pomóc to jeszcze bardziej szkodzę.

Badanie MR wykonano w sekwencji SE obrazach T1 i T2 zależnych. Sygnał z krążków międzykręgowych na poziomach L2/L3 i L3/L4 jest obniżony, a krążki są nieco spłaszczone, co jest wyrazem zmian zwyrodnieniowych. Na obu tych poziomach stwierdza się obecność prawostronnych wypuklin krążków międzykręgowych również z cechami ucisku na worek oponowy. Symetryczne uwypuklenie krążków międzykręgowych L4/L5 i L5/S1 o typie * bulging * . Zmiany zwyrodnieniowe trzonów kręgowych pod postacią osteofitów na krawędziach trzonów i ognisk zwyrodnienia tłuszczowego.

Beata 2013-07-31, 08:39

Mam to samo, czasem boli, czasem nic mi nie jest. Ćwiczenia są dobre, terapia indywidualna, i ćwiczenia rozciągające na odcinek lądźwiowy. Osobiście dostałem również zlecenie na terapię skojarzoną z ketonalem, ultradźwięki i laser. To wszystko + ćwiczenia pomogą. Proszę jednak pamiętać, że tego się nie wyleczy całkowicie, ale przez zmianę przyzwyczajeń, do nieprawidłowej postawy i innych sposobów podnoszenia ciężarów, można żyć.

Paweł 2013-07-31, 19:13

Bardzo dziękuję za pomoc. Właśnie umówiłam się na rehabilitację, może spróbuję ultradźwięków i lasera. Nie przestaję ćwiczyć. Pozdrawiam.

Beata 2013-08-05, 09:00