Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Ćwiczenia korekcyjne przy wypuklinie Th8-Th9

Ćwiczenia korekcyjne przy wypuklinie Th8-Th9

Witam

Jestem osobą która wiąże swoją przyszłość z rozwojem w kierunku kulturystyki naturlanej (bez sterydowej) Ostatnio pojawiły się u mnie bóle w kręgosłupie które tak naprawde zaczeły się po tym jak spędziłem w domu podczas choroby pare dni w łóżku w dość specyficznej pozycji ... Po badaniu rezonanstem otrzymałem następójącą opinie lekarską:

*Badanie MR kręgosłupa piersiowego wykonano w sekwencji TSE obrazy T1 i T2 zależne oraz sewkwencja z saturacja tłuszczu, projekcje
strzałkowe, czołowe i poprzeczne.

Badanie MR kręgosłupa poersiowego wykazuje na poziomie Th8-Th9 obecność pośrodkowo-prawobocznej wypukliny krążka międzykręgowego,
która uciska na worek oponowy i zwęża prawy zachyłek boczny kanału kręgowego.
Degeneracyjne obniżenie sygnału tego krążka w obrazach T2 zależnych.
Poza tym prawidłowy sygnał trzonów kręgowych i pozostałych krążków międzykręgowych. Nie wykazano innych objawów uciskowych na struktury
wewnątrzkanałowe. Nie stwierdza się zmian ogniskowych w obrębie rdzenia kręgowego.*

Prosze o pomoc, czy istnieją jakieś ćwiczenia korekcyjne lub jakaś metodyka leczenia? Bądź z jakich ćwiczeń powinienem zrezygnować na treningach siłowych... Dodam tylko tyle iż bóle nie przeszkadzają mi w ćwiczeniu, wręcz przeciwnie - kiedy nie ćwicze bóle się pojawiają

Pozdrawiam

Wojciech 2013-04-05, 22:46