Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Codzienne bóle kręgosłupa podczas stania

Codzienne bóle kręgosłupa podczas stania

Witam Pana bardzo serdecznie! Prosilabym o interpretacje wynikow tomografi komputerowej odcinka ledzwiowego od poziomu L3/L4 do L5/S1 Poziom L3/L4 Cechy wrodzonego waskiego kanalu kregowego. Rozluznienie pierscienia wloknistego krazka miedzykregowego z uwypukleniem o typie bulging o okolo 2.5 mm. Pole przekroju kanalu kregowego wynosi 1,2 cm2 (norma* 2- 4,5 cm, istotna stenoza ponizej 1,5 cm2) Poziom L4/L5 Niewielkie do okolo 2-3 mm tylno* lewoboczne uwypuklenie krazka miedzykregowego powodujace niewielkie zwezenie lewego otworu miedzykregowego - niewykluczony konflikt z korzeniem nerwowym. Pole krzekroju kanalu kregowego miesci sie w granicach normy i wynosi 2,2 cm2. Poziom L5/S1 Obnizenie wysokosci krazka miedzykregowego, bez cech jego uwypuklenia do swiatla kanalu kregowego i otworow miedzykregowych. Pole przekroju kanalu kregowego wynosi 3,2 cm2. Otwory miedzykregowe prawidlowej szerokosci. Badanie bylo wykonane w 2007 roku, pozniej mialam robiony w 2008 roku rezonans gdzie bylo napisane iz badanie nie wykazalo zmian morfologicznych oraz ze korzenie nerwowe bez cech ucisku...Mam 23 lata jednak z bolem kregoslupa borykam sie juz jakies 8 lat gdzie przez ostatnie 2 lata bol jest silniejszy...Rowniez przez te 2 lata mialam roznego rodzaju zabiegi( rechabilitacje) jednak zadne nie przyniosly poprawy...Bol jest na tyle mocny ze nie potrafie ustac powyzej 30 min w jednym miejscu i zawsze musze kucnac, czy tez pochylic sie...Poniewaz mam rowniez znacznie poglebiona lordoze...Bol towarzyszy mi codziennie przy kazdej czynnosci ktora wykonuje...Prosze bardzo o opinie..Z gory bardzo dziekuje.

Sylwia 2011-05-02, 21:36

Jeśli stosowane dotąd leczenie nie przyniosło znaczącej poprawy należy rozważyć operację. O jej zakresie i zasadach musi zadecydować neurochirurg. Proszę pamiętać, że zabiegi są tylko częścią leczenia.
W Pani przypadku konieczne są ćwiczenia codzienne, wykonywane przez około 45 min. (m.in. te zestawy ćwiczeń wykonywane na rehabilitacji ruchowej).
Najlepiej wraz z wynikami badań zgłosić się do neurochirurga osobiście.

neuron 2011-05-03, 10:34