Forum neurologiczne » Bóle g³owy » Ciep³o z ty³u g³owy, uczucie rozsadzania g³owy, dreszcze, mimowolne skurcze

Ciep³o z ty³u g³owy, uczucie rozsadzania g³owy, dreszcze, mimowolne skurcze

Witam

Mam 24 lata i dwa dni temu (poniedzia³ek) poczu³em bardzo du¿e ci¶nienie w tylnej czê¶ci g³owy. Rano, kiedy by³em w pracy poczu³em niespotykane wcze¶niej ciep³o i uczucie os³abienia. Przesz³o po 10 min. Zbagatelizowa³em to, jednak tego samego dnia k³ad±c siê spaæ dozna³em tego samego z dodatkiem mimowolnych skurczy koñczyn, usztywnienia karku i problemów z oddechem. Znajomy podrzuci³ mnie do szpitala i po wstêpnych formalno¶ciach zosta³em przebadany. Zrobiono mi TK (tomografiê komputerow±) i wszystko okaza³o byæ siê ok. Dosta³em leki przeciwbólowe plus 2 tabletki nasenne i poleci³ odpoczynek.
Nastêpnego dnia odczuwa³em to samo ciep³o, bez drgawek,sztywnego karku,problemów z oddychaniem tym razem jednak dalej z os³abieniem.

Czy powinienem zrobiæ jakie¶ inne badania poza TK? MRI(rezonans magnetyczny), badania krwi, rentgen odcinka szyjnego i karku?etc.
Pracujê w firmie produkuj±cej sprzêt komputerowy i mam na co dzieñ do czynienia z niewielkimi przepiêciami pr±du(posiadam ubranie i odzie¿ ochronn±).Czy mo¿e to byæ przyczyn±?
Moja praca jest g³ównie siedz±ca (przed komputerem), czy mog± byæ to problemy z karkiem?
Przegl±daj±c inne fora natkn±³em siê równie¿ na informacjê, ¿e zêby (¼le zaleczone lub nieleczone mog± powodowaæ taki stan), a mia³em leczone niedawno dwa zêby m±dro¶ci i jeden trochê mnie pobolewa przy jedzeniu twardych rzeczy.

Nie chcê wyj¶æ na oszo³oma(s³yszê ci±gle,¿e ka¿demu przecie¿ co¶ dolega), jednak martwiê siê bo takie co¶ mam 1-wszy raz w ¿yciu.

Nie oczekujê wystawiania diagnozy, super-fachowych porad, raczej czego¶ co mnie ukierunkuje i pomo¿e przez to przej¶æ.

Pozdrawiam

Karol 2011-07-27, 21:15

Witam,
Zapewne na Izbie Przyjêæ wykonano Panu badania krwi? Je¶li nie to warto wykonaæ: morfologiê, glukozê, TSH, ALAT, APAT, kreatynina, CRP (je¶li wystêpuje gor±czka) lub OB, sód, potas, wapñ. Mo¿na tak¿e skonsultowaæ siê z neurologiem, je¶li po badaniu neurologicznym zaniepokoj± go nieprawid³owo¶ci to nale¿y my¶leæ o MR g³owy. Na t± chwilê (bez badañ) trudno powiedzieæ czy to cechy infekcji, problem neurologiczny czy mo¿e internistyczny.

neuron 2011-07-30, 11:21