Forum neurologiczne » Zaburzenia zmysłów » Ciało modzelowate a oczopląs

Ciało modzelowate a oczopląs

Mam pytanie czy mógłby mi ktoś wyjaśnić dokładnie co oznacza wynik rezonansu magnetycznego 5 miesięcznego chłopca, który podano mi w wypisie ze szpitala? oto jego treść : * cechy hipoplazji ciała modzelowatego oraz nieprawidłowego jego uformowania - wydłużony płat, ścieńczały pień. nieco poszerzone również spoidło tylne. poza tym w mózgowiu nie stwierdza się istotnych zmian patologicznych, w tym ognisk demielinizacyjnych, ani cech procesu wypierajacego. układ komorowy symetryczny, nieposzerzony. przymózgowe przestrzenie płynowe poszerzone do 4,2 mm po stronie prawej i do 4,3 mm po lewej. kąty mostowo-móżdżkowe wolne. w kośćcu czaszki nie stwierdza się istotnych zmian patologicznych.*
chłopiec ma obecnie półtora roku i jeszcze nie chodzi ma również problemy z oczami ponieważ ma oczopląs i nie wiadomo do końca czy widzi. jak to wszystko przekłada się na wzrok?

ANIA S. 2012-07-25, 18:04

Są to zmiany wrodzone. Trudno jeszcze powiedzieć jak to przełoży się na rozwój dziecka. Czy wykluczono przyczyny laryngologiczne oczopląsu? Wykluczono choroby demielinizacyjne i nowotworowe.

neuron 2012-07-28, 18:02

Syn został przebadany bardzo dokładnie, wykluczono choroby metaboliczne , genetyczne i inne wady, słuch też ma bardzo dobry a jeśli chodzi o same oczy to ma astygmatyzm, zeza naprzemiennego, którego ja osobiście wogóle nie widze jest dalekowidzem i ma +5 droptri na oczach za kilka miesięcy bedzie miał robione badanie VER w znieczuleniu ogólnym, które ma wyjaśnić czy wogóle widzi. Wyniki z krwi i moczu ma wporządku i innych chorób typu odzwierzęcych też nie ma. Jedynie co to rezonans magnetyczny wykazał zmiany ale o nich już pisałam. Stwierdzono u niego słabe napięcie mięśniowe ale to z kolei może wynikać z małej motywacji do poznawania świata przez to, że oczy nie funkcjonują jak powinny.

ANIA S. 2012-07-30, 13:42