Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Ciągły ból nogi i pleców w odcinku lędźwiowym

Ciągły ból nogi i pleców w odcinku lędźwiowym

W marcu miałam przeprowadzona rehabilitacje po której gorzej się czuje.teraz jak dłużej chodzę prawa noga odmawia mi posłuszeństwa i nie mogę nią ruszyć(mam wrażenie ze jest z kamienia)po odpoczynku mogę dalej iść.W maju miałam zrobiony rezonans magnetyczny opis badania jest taki:trzony o zachowanej wysokości,stożek rdzenia na poz.L1 o prawidłowym sygnale.w trzonie L1 -10 mm naczyniak,zmiany zwyrodnieniowe na poziomie L4-sl:zaostrzenie krawędzi trzonów,dehydratacja krążków międzykręgowych ,przebudowa blaszek granicznych t.modic I/II,odcinkowe peknięcie pierścieni włóknistych,tylno-boczne przepukliny krążków z uciskiem worka oponowego,kierujące się w stronę otworów międzykręgowych bez ucisku gałęzi nerwów,niewielka tylno-boczna wypuklina krążka L3-L4 modelująca worek oponowy od przodu.Proszę o odpowiedz co mam robić.

Dorota 2011-09-09, 09:49

Ma Pani liczne zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa o cechach dyskopatii. Nie kwalifikują się jednak na podstawie opisu do operacji. Zatem należy udać się ponownie na rehabilitację, a ćwiczenia kontynuować w domu. Może dobrany w marcu zestaw ćwiczeń nie był odpowiedni dla Pani.

neuron 2011-11-05, 21:29