Forum neurologiczne » Depresja, nerwica, zaburzenia psychiczne » Ciągłe zmęczenie, brak energi, wyczerpanie

Ciągłe zmęczenie, brak energi, wyczerpanie

Witam , mam od kilku lat problem ze zmeczeniem ale do tej pory bylo to zmeczenie ze dalo sie funkcjonowac czasem wieksze ale zwykle jak pisze dawalo sie zyc.
Teraz poszlo to o krok dalej czuje sie krytycznie zmeczony.
W nocy plytko spie wybudzma sie w nocy, ale jak czuje sie tak zmeczony w dzien i sie poloze to nie zasne , no nie moge zasnac ale za to odpoczywam i po pol godz lezenia czuje sie ciut lepiej.
Jakby mnie porownac do bateri to pewnie caly czas funkcjonuje na 20% i mniej naladowania.
Mam zbadana tarczyce cukier elektrolity morfologia wszystko ok.
Czasem bolą stawy. i nic poza tym , nie mam po prostu sily i energi nie wiem dlaczego.
Lekarze sugeruja ze moze to psychogenne.

Lolo 2012-04-12, 18:57

Najpewniej przyczyna jest właśnie psychogenna. Dobrze, aby np. lekarz rodzinny przepisał Panu hydroksyzyne na noc, co nieco pomoże zasnąć i się zrelaksować.

neuron 2012-04-18, 21:13

Witam,

mam bardzo podobne objawy, otrzymujące sie od kilku lat. ostatnio od ok. roku) jest jeszcze gorzej. bez wgzledu na to jak dlugo śpię, jestem zmęczona wciągu ndia. nie mam energi. Gdy wracam z pracy nie mam sily na nic 9pracuje umysłowo). najczęściej czuję się tak, jak by brakowalo mi sił do podstawowych czynności tj. stanie, chodzenie, mogłabym leżeć cały dzień w łóżku. Witaminy i suplementy nie pomagają.
Mam zbadaną tarczycę, jest ok, chociaż lekarz powiedział, że moja tarczyca wytwarza odpowiednia ilość hormonów, ale musi się 2x bardziej napracować.. Wydaje mi się, że mam depresję z innych przyczyn, ale czy ta choroba może powodować takie objawy??

Olga 2012-07-15, 11:38