Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Ciągłe bóle w odcinku lędźwiowym i krzyżowym, skurcze stóp i drętwienie nóg

Ciągłe bóle w odcinku lędźwiowym i krzyżowym, skurcze stóp i drętwienie nóg

Witam, moje problemy z kręgosłupem zaczęły się odkąd urodziłam córkę- 1.5 roku temu. W ciąży przytyłam 19kg, obecnie ważę prawie tyle co przed ciążą. Mam 23 lata. Odczuwam bóle w odcinku lędźwiowym i krzyżowym, boli cały czas, raz mocniej raz mniej. Ulgę odczuwam jedynie leżąc na miękkim płaskim łóżku. Od 2óch miesięcy mam skurcze w stopach, ostatnio zdrętwiały mi nogi od łydek po stopy włącznie, bałam się ze przestanę je czuć....ogólnie dziwne uczucie. Nie ćwiczę, gdyż przy obecnym trybie życia jaki prowadzę nie znalazłam na to chwili czasu. Obawiam się jednak, że ten stan długo utrzymujący się może prowadzić (doprowadził) do dyskopatii. Do tego garbię się nie kontrolując tego - od momentu porodu. Czy są jakieś badania które mogę wykonać, a które potwierdzą co mi dolega? Czy może wystarczy jedynie poćwiczyć - basen? Będę bardzo wdzięczna za pomoc-muszę być przecież sprawną mamą dla córci;-) Pozdrawiam

Paulina 2011-06-27, 21:27

Najlepiej skonsultować się z lekarzem POZ. Warto wykonać rtg odcinka lędźwiowo-krzyżowego, a w razie wykrycia nieprawidłowych zmian także MR. Być może rehabilitacja w Pani przypadku przyniesie zadowalający efekt, a na pewno pomoże w utrzymywaniu prawidłowej postawy, hamowaniu postępu zmian zwyrodnieniowych.

neuron 2011-06-28, 22:45

Dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

Paulina 2011-06-28, 22:47