Forum neurologiczne » Bóle głowy » Ciągłe bóle i zawroty głowy przy nieprawidłowym zapisie EEG

Ciągłe bóle i zawroty głowy przy nieprawidłowym zapisie EEG

Od niedawna pojawiły mi się silne bóle głowy z zawrotami, zlecono mi wykonanie EEG głowy, oto opis badania:

W zarysie widoczna jest liczyna, niezbyt regularna czynność 9-13Hz do 40-60-65 uV, najlepiej wyrazona w tylnych odprowadzeniach mózgu, przetykana czynnością beta. W odprowadzeniach przednich dominuje czynność beta. Reakcja zatrzymania zaznaczona. W okolicy skroniowej obustronnie z przewaga po stronie lewej rejestruje się grupy fal 8-13 Hz wyróżniające się z tła nieregularnym, zaostrzonym rysunkiem i nieco wyższą amplitudą. Aktywacje: hiperwentylacja i fotosymulacja nie zmieniają zasadniczo opisanego obrazu EEG.

Orzeczenie:

Zapis z cechami nieprawidłowymi zaznaczonymi z okolicy skroniowej obustronnie, z przewagą po stronie lewej w postaci opisanych fal alfa, wyróżniających się z tła zapisu. Czynność podstawowa jest zachowana.

Co oznacza ten wynik, proszę o pomoc!!!

Monik007 2010-12-21, 14:52

W zasadzie opis badania nie precyzuje co może być przyczyną bólu głowy, eeg jest badaniem tylko pomocniczym. Fale alfa odpowiadają w mózgu za relaks, kreatywność. U Pani mają one nieprawidłowe cechy, co wskazywać może na zaburzenia. Na pewno diagnostykę należy poszerzyć bo na podstawie samego eeg trudno w tym wypadku coś więcej powiedzieć.

neuron 2010-12-21, 21:07

Bardzo dziekuję za odp., pozdrawiam.

Monik007 2010-12-22, 10:12