Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Cesarskie cięcie przy wypadnięciu jądra miażdżystego L5-S1

Cesarskie cięcie przy wypadnięciu jądra miażdżystego L5-S1

Witam mam 25 Lat a to Mój opis Tk.Na poziomie L3-4 i L4-5 centyralno-dwuboczne uwypuklenie krążków międzykręgowych na głębokości odpowiednio 2,6mm i 4,0 mm powodujące ucisk worka oponowego.Na poziomie L5-S1 centralne wypadnięcie jadra miażdżystego do światła kanału kręgowego na głębokości 3mm powodujące niewielki ucisk worka oponowego.Dziękuje za wcześniejszą odpowiedz.Co do objaw ...Strasznie mnie boli,mam czasem wrażenie że z bólu mi pęknie na pół kręgosłup,drętwieje mi noga,palce,czasem nie mogę nią poruszyć,nie mogę się czasem zgiąć w pół ani wyprostować,nie mówiąc o jakimś wysiłku lub siedzeniu w jednym miejscu przez jakiś czas np w aucie...a czy to jest przepuklina?czy z opisu wychodzi że to coś poważnego?I jest szansa że będę miała cesarkę?i co to jest te cc?strasznie się boje o mój kręgosłup i rodzić naturalnie...Z góry dziękuje za odpowiedz

Agata 2012-03-02, 13:01

Dolegliwości bólowe oczywiście mogą się nasilić w ciąży. Opisano zmiany dyskopatyczne z uciskiem worka oponowego. Najpewniej rozwiązanie ciązy nastąpic cięciem cesarskim (cc), jednak ostateczna decyzja musi zostać podjęta przez lekarza położnika, także jak już wcześniej zostało to napisane, najlepiej posiąść specjalne zalecenia od neurologa, czyli zalecenie o sposobie rozwiązania ciąży.

neuron 2012-03-03, 23:14