Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Centralno-dwuboczne uwypuklenie krążków międzykręgowych L3-L4 i L4-L5

Centralno-dwuboczne uwypuklenie krążków międzykręgowych L3-L4 i L4-L5

Na poziomie L3-4 i L4-5 centyralno-dwuboczne uwypuklenie krążków międzykręgowych na głębokości odpowiednio 2,6mm i 4,0 mm powodujące ucisk worka oponowego.Na poziomie L5-S1 centralne wypadnięcie jadra miażdżystego do światła kanału kręgowego na głębokości 3mm powodujące niewielki ucisk worka oponowego.Prosze o pomoc...czy to coś poważnego?Jestem w ciąży i nie wiem co robić...jak z porodem?mówią mi że zapewne będę miała cesarkę...czy tak może być?Z góry dziękuje














Agata 2012-02-28, 13:15

Należy osobiście jeszcze skonsultować się z neurologiem, który napisze Pani opinie i sugerowany sposób rozwiązania ciąży, najpewniej właśnie cc. Na chwilę obecną, w ciąży nie ma możliwości leczenia takiej dyskopatii, ważne są jeszcze występujące objawy. Z opinią potem należy udać się do położnika.

neuron 2012-02-28, 20:15

Dziękuje za odpowiedz.Co do objaw...Strasznie mnie boli,mam czasem wrażenie że z bólu mi pęknie na pół kręgosłup,drętwieje mi noga,nie mogę się czasem zgiąć w pół ani wyprostować,nie mówiąc o jakimś wysiłku lub siedzeniu w jednym miejscu przez jakiś czas np w aucie...a czy to jest przepuklina?czy z opisu wychodzi że to coś poważnego?I jest szansa że będę miała cesarkę?i co to jest te cc?strasznie się boje rodzić naturalnie...

Agata 2012-02-29, 11:52