Forum neurologiczne » Bóle głowy » Cechy zaniku korowego i hipoplazji robaka mózgu a bóle głowy

Cechy zaniku korowego i hipoplazji robaka mózgu a bóle głowy

Badanie w sekwencjach TSE T1 frTSE T2 DWI I FIAIR oraz TSE T1 po dozylnym podaniu środka kontrastowego w płaszczyznach poprzecznych i strzałkowych w warstwach o gr 5mm.Sygnał istoty szarej i białej w normie dla wieku .Po dorzylnym podaniu kontrastu brak cech patologicznego wzmocnienia.Ciało modzelowate nieco węższe w grzbietowej części trzonu i w zakresie płata ,o prawidłowym sygnale.Układ komorowy bez przemieszczeń, w całości poszerzony-wyraz zaniku podkorowego.Cechy znacznego stopnia zaniku korowego móżdżku, cechy hipoplazji robaka mózgu, zwłaszcza w części dolnej; w przyleganiu ku dołowi i grzbietowo w tylnej jamie czaszki widoczna jest torbiel pajęczynówki o wym 26x11x26mm.Okrężne zgrubienie śluzówki zatok szczękowych i klinowych.Proszę bardzo o odpowiedz wiem o tym że sym na spore uszkodzenia w mózgu ale moja wiedza jest niekompletna nasi neurologowie nigdy nie mają czasu nam wytłumaczyć konsekwencji tych uszkodzeń .Niepokoi mnie bardzo ta torbiel syn miał podczas badania 3 lata i czy syn może mieć bóle głowy przy takich uszkodzeniach nie mówi i kontakt jest bardzo ograniczony ale z jego zachowania wydaje mi się żę czasem boli go głowa prosze o odpowiedz.

ŁUKASZ 2013-08-13, 20:52