Forum neurologiczne » Wodogłowie, zaburzenia w układzie komorowym » Cechy aktywnego i nieaktywnego wodogłowia

Cechy aktywnego i nieaktywnego wodogłowia

Panie doktorze a chciałbym się dowiedzieć czy jeśli mam poważne problemy z koncentracją i pamięcią i do tego jeszcze mam od 1 roku codzienie mocne bóle głowy i budzę się w nocy z mocnym bólem głowy i drenem od zastawki to czy są to cechy aktywnego czy nieaktywnego wodogłowia i jeszcze chciałem się dowiedzieć czy jak mnie boli ten dren od zastawki na samym początku drenu czuje ostre zakonczenie i mocno to mnie boli to czego to mogą być przyczyny i jak powinienem w tej sytuacji postąpić czy to może być coś poważnego.Dodam jeszcze że od jakiegoś czasu mam poważne problemy ze wzrokiem to znaczy widzę wszystko za mgłą czy to może też być przyczyna niedrożności układu zastawkowego bo panie doktorze no niestety ja czuje się coraz gorzej i bole naprawdę mi nie pomagają czy ja mógł bym iść do szpitala i na jaki oddział bym musiał iść czy w mojej sytuacji musiał bym być hospitalozowany w szpitalu czy też nie było by takiej potrzeby dodam że w roku 2007 miałem także wykonywane badanie EEG głowy i nie wiem czy bym musiał je powtórzyć czy też nie ma takiej potrzeby.Proszę naprawdę mi doradzić co mam dalej zrobić.

Sebastian 2010-02-25, 19:39

Zaburzenia koncentracji i pamięci mogą wynikać ze zmian wtórnych, powstałych na podłożu naczyniowym. Na podstawie bólu głowy nie można mówić jakie to wodogłowie jest (aktywne, nieaktywne). Czy dodatkowo, oprócz bólu głowy występują inne dolegliowości tj. gorączka? Zaburzenia ostrości widzenia należy skonsultować z okulistą. Co do hospitalizacji to oczywiście decyduje o tym lekarz osobiście. Obecnie nie ma większych wskazań do hospitalizacji. EEG nie jest obecnie koniecznym badaniem.

neuron 2010-03-07, 08:57

Witam ponownie panie doktorze.Tak jak wspomniałem bardzo mnie boli głowa ale to nie od miesiąca tylko od ponad roku w grudniu byłem w Poradni Neurochirurgicznej gdzie się aktualnie leczę zostało mi przepisane leki na ból głowy no ale niestety po ty lekach ból mi nie ustępuje wręcz jest nasilony i nie mogę już wytrzymać.Tak mam wymioty zdarzyły mi się około 10 razy w trakcie tego całego roku.I mocno mnie boli zastawka po prawej stronie tam gdzie mam bliznę po operacyjną i boli mnie dren na samym końcu gdzie się już kończy czuje bardzo ostre zakończenie i nie mogę tego dotknąć.Kilku lekarzy radziło mi żebym trafił na Oddział Neurologii celem dokładniejszych badań ponieważ nie powinno się lekceważyć moich bólów i to że moja zastawka nie działa i to jest najważniejsza a ja naprawdę już coraz gorzej się czuje.Kilka razy zdarzyło mi się też mieć gorączke 38 stopni i sam nie wiem od czego.Gdy mam tą gorączkę to wtedy mam bardzo silne bóle głowy i wtedy mógł bym pukać o ściane.Mam wypisane skierowanie do Kliniki Neurochirurgii na zabieg wymienienia układu zastawkowego i drenażu.Tak decyzję podjał Chirurg Dziecięcy który wstawiał mi zastawkę Pudenza.Nie wiem jak mam wpłynąć na moje neurologa żeby mi takie skierowanie do szpitala wypisał.Panie doktorze proszę mi podać szczegółowe badania jakie bym musiał mieć wykonane ponieważ naprawdę ja się już nie czuje z tym dobrze.W czwartek idę do Neurologa ale już nie wiem jak mam z nim rozmawiać a ja niestety nie czuje się dobrze.Bardzo bym prosił o szybką odpowiedź.Pozdrawiam.

Sebastian 2010-03-08, 08:43

Wszystkie niezbędne badania wykonają Panu w szpitalu. Wtedy nie będzie musiał Pan tyle oczekiwać. Poza tym może okazać się konieczne wykonanie punkcji lędźwiowej wykonywanej w warunkach szpitalnych. Jeśli ma Pan skierowanie już od innego lekarza to może Pan udać się na oddział właśnie z nim lub pokazać je swojemu neurologowi, który na tej podstawie wypisze swoje skierowanie lub dodatkowo skieruje Pana na dodatkową diagnostykę. Jeśli dotychczasowy lekarz lekceważy dolegliwości to należy udać się do innego specjalisty.

neuron 2010-03-08, 16:08

Panie doktorze niestety ale nie mam tego skierowania do Szpitala ponieważ skierowanie do szpitala zabrano mi i mi tylko napisano w odpowiedzi że ja nie mam cech do szybkiego zabiegu ponieważ jestem przytomny nie spełniam żadnych ułomności i takie inne.Miałem z tym skierowaniem iść do Poradni Neurochirurgicznej więc poszedłem skierowanie do szpitala mam wpięte w Kartotece w Poradni Neurochirrugicznej ale mi tego skierowania wogóle nie chcą oddać i nie wiem jak się teraz mam w takiej sytuacji zachować bo niestety bóle są coraz częstsze a czy jeśli ja mam mocne bóle głowy boli mnie zastawka i drenaż i mam od jakiegoś czas ale nie wciaż wymioty to czy kwalifikuje się do leczenia w warunkach szpitalnych czy też może nie spełniam takich warunkach i co mam powiedzieć neurologowi w sprawie tego skierowania do szpitala bo nie wiem naprawdę jak mam z tym wszyskim postąpić.A ile tak się czeka na wizytę planową w Klinice Neurologii jeśli było by to pilne.Bardzo proszę o odpowiedż serdecznie pozdrawiam.

Sebastian 2010-03-08, 18:04

Niestety nie jestem w stanie stwierdzić Internetowo czy ma Pan wskazania do hospitalizacji czy nie. Przynajmniej nie jwydaje się ona pilna. Jeśli odczuwa Pan narastanie dolegliwości to najlepiej umówić się jednak na wizytę u lekarza.

neuron 2010-03-10, 17:17

Byłem u neurologa i stwierdził że płyn mózgowo-rdzeniowy uciska mi na struktury mózgu i to dlatego nie działa mi zastawka i boli mnie dren.Dostałem ponownie skierowanie do Szpitala na oddział Neurochirurgii ponieważ neurolog stwierdził że nie może tak być żeby mnie zastawka nie działa i miał bym coraz większe bóle głowy.Kazał mi zadzwonić do szpitala celem ustalenia terminu przyjęcie i znowu mi odmówiono przyjęcia na oddział ponieważ pani ze sekretariatu mi powiedziała że najpierw musi mnie zobaczyć lekarz ale w poradni Neurochirrugicznej dopiero potem mogę iść do szpitala ale mnie niestety te bóle głowy nie ustępują i jest coraz gorzej i nie chcę ponownie iść znowu do poradni i nie wiem co mam zrobić w takiej sytuacji proszę o pomoc bo nie wiem co mam teraz zrobić w takiej sytuacji do jakiego szpitala najlepiej bym musiał trafić proszę mi doradzić gdzie mam się teraz udać.

Sebastian 2010-03-23, 11:03