Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Brak stabilizacji po operacji poszerzenia kanału kręgowego lędźwiowego

Brak stabilizacji po operacji poszerzenia kanału kręgowego lędźwiowego

Rozpoznano ciasnote kanału kręgowego L4-L5,L5-S1. Poszerzono zachyłki boczne stwierdzając medializację wyrostków stawowych przerost torby stawowej i więzadła żółtego i usunięto uciskające elementy. Po pół godzinie stwierdzono niedowład kończyn dolnych ze stopotrząsem, rzepkotrząsem i obustronnym dodatnim obj. Babińskiego. Reoperowano stwierdzono krwiak uciskający worek oponowy na poziomie L4-L5,L5-S1. worek oponowy siny pulsujący. Poszerzono zachyłki boczne oraz odciążono worek oponowy od tyłu,góry i dołowi. Zainspirowano 5ml płynu mózg.-rdzen. celem obniżenia ciśnienia rdzeniowego. Wykonano hemilaminektomię łuku L5 łącząc ze sobą przestrzenie L4-L5,L5-S1. Po 10 m-sc przy każdym ostrzejszym ruchu a chodze z kulami kręgosłup ucieka do tyłu i co niewiem co dalej robić

dorota 2010-11-03, 11:11

Nie wiem w jakim ośrodku była Pani leczona i co jeszcze zaproponowano. Warto być może skonsultować się z ośrodkiem, gdzie będzie można zastosować stabilizację kręgosłupa tak, aby mogła Pani w miarę normalnie funkcjonować. Należy również rozważyć wykonanie kontrolnego MR.

neuron 2010-11-04, 18:27

Dzięki za odpowiedz. Operowana byłam w Otwocku lekarz powiedział iż najważniejsza jest rechabilitacja niestety załatwiałam to we własnym zakresie. Mam pytanie jaki odcinek rezonansu trzeba zrobić, 3 dni po operacji był robiony rezonans całego kręgosłupa i wyszło że są krwiaki aż w piersiowym, gdy rechabilitant (rozciera) pózniej mam problem z oddychaniem. Zdaje sobie sprawe że musze znalezć specjaliste ale pytanie gdzie?

dorota 2010-11-05, 10:12

Czekałam na porade gdzie mogłabym jechać w sprawie tego mojego nięszczęsnego kręgosłupa niestety nie doczekałam sie. Zreszto jak każdy kto się dowie gdzie byłam operowana!

dorota 2010-11-23, 17:34

Należy wykonać MR odcinka lędźwiowego-kontrolnie. Można zgłosić się do neurochirurga do Szpitala na Bielanach, MSWiA lub IPiN w Warszawie.

neuron 2010-11-25, 19:30