Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Brak siły w rękach przy zmianach zwydodnieniowych na poziomie kręgów C5-C6

Brak siły w rękach przy zmianach zwydodnieniowych na poziomie kręgów C5-C6

Witam !rok temu robilam badenie mr kregoslupa szyjnego jego opis to ;wysokosc trzonow kregowych w odc, szyjnym kregoslupa sa prawidlowe umiarkowanego stopnia zmniejszenie wysokosci przestrzeni miedzykregowej c4 c5 i w wiekszym stopniu c5 c6 zmiany zwyrodnieniowe w postaci zmian wytworczych na tylno bocznych sasiadujacych krawedziach trzonow kregowych c5 i c6 wieksze po prawej stronie osteofity po stronie prawej wpuklaja sie do swiatla kanalu kregowego i przysrodkowych parti prawego otworu m-k na glebokosc do 3-3,5 mm powodujac ucisk od strony prawej przedniej sciany worka oponowego oraz ucisk prawego korzenia nerwowego na granicy kanalu kregowego i przysrodkowych parti prawego otworu m-k zmianom tym towarzyszy centralno prawostronne uwypuklenie krazka m-k do swiatla kanalu kregowego na gł. do 2-2,5 mm z dodatkowym ucisnieciem w lini srodkowej przedniej sciany worka oponowego -wymiar a-p kanalu kregowego na tym poziomie wynosi 9 mm .rdzen szyjny bez zmian niedokrwiennych ,malacyjnych lub obrzekowych .wewnatrzkanalowo niestwierdza sie procesu rozrostowego.
oto wynik mr ale nie bardzo ja go rozumie po konsultacji neurochirurg natychmiast skierowal mnie na operacje a moze za szybko tak nagle choc moje dolegliwosci braku sily i czucia poglebiaja sie narazie na poziomie rak ,neurochirurg mowil ze jezeli nie poddam sie operacji moze dojsc do paralizu czterokonczyn ile w tym racji boje sie zabiegu bo inni pisza iz bol nadal istnieje rusz jeden kreg posypia sie wszystkie a moze jakas rehabilitacja choc laser i inne zabiegi lacznie z cwiczeniami nic nie pomogły nie pomaga tramal ani zastrzyki co robic operacje mam wyznaczona na kwietnia na czym ona bedzie polegac i czy pomoze .POMOCY !!!

Ewa 2012-01-02, 13:19

Skoro brak poprawy po rehabilitacji to tak jak zakwalifikował Panią neurochirurg niezbędna jest operacja. Myślę, że to już z chirurgiem należy ustalać szczegóły.

neuron 2012-01-03, 22:42