Forum neurologiczne » Bóle głowy » Bóle w tylnej części głowy a ognisko gliozy naczyniopochodnej

Bóle w tylnej części głowy a ognisko gliozy naczyniopochodnej

Właśnie otrzymałam wynik badania rezonansem magnetycznym, na które byłam skierowana w związku z długotrwałym bólem głowy o różnym stopniu nasilenia w tylnej części ( w tej chwili z małymi przerwami jedno- dwudniowymi trwającym od początku grudnia do dziś), a wykluczono bóle migrenowe.
Opis jest nastepujący: W istocie białej obu półkul mózgu nieliczne ogniska o charakterze gliozy naczyniopochodnej o śr. do 3 mm. Rozlane zmiany o podobnym charakterze w okolicy rogów tylnych komór bocznych. Układ symetryczny, nieposzerzony, nieprzemieszczony. Struktury tylnego dołu czaszki bez zmian w badaniu MR. Po dożylnym podaniu środka kontrastowego patologicznego wzmocnienia nie stwierdza się.
ponadto prawie 3 lata temu przeszłam jak to określił lekarz prawdopodobnie przejściowe niedotlenienie mózgu, objawem wtedy była bełkotliwa mowa, brak możliwości nazwania przedmiotów i wypowiedzenia myśli, ponieważ nie umiałam znaleźć odpowiednich słów, tak jakbym ich nie pamiętała, dodatkowo miałam zawężone pole widzenia tak jakby po bokach lini mojego wzroku pojawił się czarny margines. Wtedy wykonano mi badanie tomografem i wynik był następujący: przestrzenie podpajęczynówkowe na sklepistościach mózgowia prawidłowej szerokości. Układ komorowy nieposzerzony, położony pośrodkowo. Zmian ogniskowych ani patologicznych wzmocnień nie stwierdza się. Bardzo proszę o inerpretację wyniku.

Agnieszka 2013-02-15, 21:40