Forum neurologiczne » Bóle głowy » Bóle w potylicy przy potrząsaniu głową

Bóle w potylicy przy potrząsaniu głową

Witam.

Podczas gdy trzese glowa odczuwam bol wydaje mi sie ze w czesci potylicznej. Jest to bol podobny do bolu, kiedy uderzymy sie w glowe. Bol ten ostatnio jest pulsujacy.

Jestem strasznie przerazona tym faktem. Czy moze to byc cos powaznego?

Nie mam wymiotow, nudnosci, wydaje mi sie ze wzrok mi sie pogorszyl, zauwazylam, ze lekko trzesa mi sie rece, kiedy nacisne kosc nosowa to mnie boli (nie wiem czy to normalne).

Bylam u lekarza rodzinnego. Powiedzial ze to moze chore zatoki. Ale co maja zatoki do takiego bolu glowy ktory utrzymuje mi sie 2 tyg lub ciut wiecej? A kataru przeciez nie mam ...

Paulina 2010-08-06, 23:40

Lekarz ma racje, to może być stan zapalny zatok obocznych nosa. Oprócz zatok szczękowych i czołowych występują również zatoki sitowe i klinowa, których stan zapalny może powodować ból w okolicy potylicznej głowy. Najlepiej udać się do laryngologa na konsultację osobiście.

neuron 2010-08-09, 14:29

Mam to samo z wyjątkiem naciskania na nos. 2 miesiące temu miałem taki ból przez tydzień, potem zniknął i również był w potylicy. Teraz powrócił i utrzymuje się już 3 dni w środkowej części głowy. Nawet mi trochę ulżyło, że to mogą być zatoki.

mm 2011-08-21, 09:51

A ja myślałem że mam tętniaka. ;)

dasd 2012-01-10, 19:27