Forum neurologiczne » Bóle głowy » Bóle w okolicy lewej skroni u nastolatka

Bóle w okolicy lewej skroni u nastolatka

Od jakiegoś czasu boli mnie głowa w okolicy lewej skroni. Czy to może być migrena? Dodaję że mam 17 lat. W maju br mojaj mama zmarła ponieważ miała góza mózgu. Czy ja mogę być w jakimś stopniu bardziej narażona na choroby neurologiczne???














Kasia 2009-12-07, 19:58

W przpadku chorób nowotworowych w rodzinie zawsze istnieje większe ryzyko zachorowania, co wiąże się z podłożem genetycznym. Ból głowy jeśli trwa długo oczywiście wymaga diagnostyki. Na podstawie tych informacji nie można określić przyczyny, dlatego radzę udać się do neurologa.

neuron 2009-12-08, 15:49

Czyli jeśli moja mama miała raka i moja babcia (mama mojej mamy) niestety też miała raka to jest duże prawdopodobieństwo że ja też zachoruje??? A czy mogę robić coś co zmniejszy te ryzyko zachorowania???

Kasia 2009-12-08, 16:25

Najlepiej unikać palenia papierosów, nadużywania alkoholu, czyli unikać powszechnych substancji szkodliwych oraz wykonywać badania kontrolne ( w tym obrazowe).

neuron 2009-12-09, 16:18

A o te badania kontrolne to o jakie konkretnir chodzi??? Jedyne badania jakie sobie regularnie robię to TSH a inne to tylko jeśli się źle czuję i dostanę skierowanie od lekarza.

Kasia 2009-12-09, 22:39

Chodzi generalnie o podstawowe badania krwi: morfologia, OB. W razie pojawienia się niepokojących objawów np. długo utrzymujący się ból głowy należy wykonać zdjęcie obrazowe głowy.

neuron 2009-12-10, 15:09

Z moimi bólami głow zgłosiłam się do neurologa i nie skierował mnie na żadne badania tylko przepisał mi lek *fevarin*. Z ulotki wyczytałam że to jest lek psychotropowy. Czy to jest na pewno odpowiedni lek na bóle głowy, które pojawiają się codziennie po sewej stronie głowy w okolicy skroni??? Dla pewności mam zamiar pojechać jeszcze do innego neurologa.

Kasia 2009-12-10, 17:11

Kasiu, sama się przekonałaś, jakich mamy lekarzy.W związku z tym, że Twoja mama i babcia chorowała na raka , to Ty jesteś w grupie ryzyka.Nie ma co się oszukiwać.Zgłosiłaś się do neurologa i ten powinien jak najszybciej skierować Ciebie na wyniki a nie przepisywać leki psychotropowe. Neurolog mówiąc brzydko ,,olał Ciebie,, bo mając 17 lat nie narobiłaś w jego gabinecie awantury.
Wróć do niego i kategorycznie zażądaj, aby dał Tobie skierowanie na EEG głowy.Po tych wynikach neurolog powinien Ciebie skierować na tomografię głowy a potem na rezonans.
Trzymam za Ciebie kciuki

Daniela 2010-01-22, 22:51

Dziękuję za odpowiedź. Byłam u innego neurologa który skierował mnie na tomografię głowy i badanie dna oka (zapomniałam dodać że noszę okulary) niestety na te wszystkie badania muszę zgłosić się prywatnie a to dośc duży koszt.... Jednak od jakiegoś miesiąca głowa mnie już nie boli. Nie brałam leków i bóle same przeszły.

Kasia 2010-01-29, 17:20