Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Bóle w okolicach kręgosłupa lędźwiowego

Bóle w okolicach kręgosłupa lędźwiowego

Tak przedstawia się wynik rezonansu magnetycznego który robiłam:
*Na poziomie L5/S1 dehydratacja i obniżenie wysokości krążka międzykręgowego oraz jego pośrodkowa wypuklina, która uciska worek oponowy i dotyka obustronnie do korzeni rdzeniowych S1 na wysokości zachyłków bocznych kanału kręgowego.
Poza tym krążki między kręgowe o prawidłowym sygnale, zachowanej wysokości, bez wypuklin. stożek rdzenia o prawidłowym sygnale MR.*
Niestety byłam na wizycie kontrolnej po odebraniu wyników i nic się nie dowiedziałam od ponad 4 m-cy mnie boli i nie chce przestać chodziłam na rehabilitacje ale to nie przyniosło żadnych rezultatów .
lekarz mnie zbywa odsyłając mnie na kolejną rehabilitacje nie wiem co mam już zrobić żeby przestało mnie bolec i żeby przestały mi drętwieć nogi, ale i tak najgorzej jest jak siedzę i jak się kładę lub wracam do pozycji stojącej po schyleniu się.
Proszę o poradę co mam dalej z tym robić bo nie wiem...

Emilia 2011-09-22, 11:48

Z wynikiem należy udać się jeszcze na konsultację do neurochirurga. Kolejna rehabilitacja działa jedynie objawowo, a w tym wypadku najpewniej dochodzi do ucisku na korzenie nerwowe na poziomie L5-S1.

neuron 2011-10-31, 21:19