Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Bóle w odcinku piersiowym przy naczyniaku i zwyrodnieniach

Bóle w odcinku piersiowym przy naczyniaku i zwyrodnieniach

Mam do pana pytanie.
Badanie Mr kregosupa ledzwiowego -krzyżowego wykonane w sekwencji T1iT2-zależnych.
Stan po stabilizacji miedzywyrostkowej na poziomie zweżonej nieregularnej szpary m-k L3-L4.
Zniekształcenie blaszek granicznych trzonów kręgowych przez guzki Schmorla najwieksze na poziomach L3-L4_l5.Tendencja do przodozmyku trzonu kregowego L5 z niewielka centralna protruzja krazka m-k L5/S1,niepowodujaca ucisku struktur wewnatrzkanałowych.
Mała centralna dokanałowa protruzja krazka m-k L3/L4 z odkształceniem wiezadła podłużnego tylnego bez kompresji korzeniowej..Poza tym kanał kregowy wolny bez istotnej stenozy.
Stozek rzdenia nieucisniety o prawidłowej intensywnosci sygnału.

I opis kregosup piersiowy.
Badanie Mr odc. piersiowego kregosupa wykonane w obrazach T1 i T2 zaleznych w płaszczyznach strzałkowych poprzecznych czołowych.

Kyfoza piersiowa pogłębiona.
Wielopoziomowe guzki Schmorla.
Dyskretnie zwężone Przestrzenie miedzykregowe od Th5do Th12.
W nasadzie łuku po stronie lewej na poziomie Th10 widoczne jest ognisko o charakterze naczyniaka.
Drobne zaostrzenia na krawedziach trzonow wodc. piersiwym dyskretnie uwypuklenie tarczek miedzykregowych od th6 do Th 9 bez istotnych objawów uciskowych.
Otwory miedzykregowe wolne.
Rdzeń piersiowy o prwidlowym sygnale bez zmian ogniskowych.
Kanał rdzeniowy nieposzerzony.Co ten wynik oznacza.Bo mam bóle w odc.piersiowym.Nie wiem czy od naczyniaka mnie boli czy od zwyrodnienia. Nie ma opisane wielkosci naczyniaka.Czy od odc.ledzwiowego moze bolec odc.piersiowy.Czasami mnie boli odc. ledzwiowy, po prawej stronie na dole i cazsami noga mi dretwieje lewa.Ale najgorzej jest z odcinkiem piersiowym.Co mozna z tym zrobic . Prosze o rade.
Co wynika z opisu odcinka piersiowego. I od czego może powodować bol w kregosupie piersiowym.Miedzy łopatkami.

Włodzimierz 2011-08-13, 19:07

Opisano liczne zmiany zwyrodnieniowe zarówno w odcinku piersiowym jak i lędźwiowym. W Pana przypadku najlepiej udać się na rehabilitację ruchową, zmiany nie kwalifikują się do operacji, choć ostatecznie decyduje lekarz po osobistym badaniu. Szkoda, że nie podano rozmiarów naczyniaka, czasami powodują one dolegliwości bólowe.

neuron 2011-11-06, 16:08

Dziękuje bardzo za odpowiedz.

Wlodzimierz 2011-11-06, 17:46