Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Bóle w kręgach szyjnych

Bóle w kręgach szyjnych

Witam.Wykonałam badanie rezonansu kręgów szyjnych i nie wiem co to znaczy a zanim dostanę się do specjalisty neurologa chciałabym wiedzieć czy to coś poważnego.Wynik:Zniesienie lordozy szyjnej,dehydratacja i zwężenie krążka międzykręgowego C6-C7;nierówny zarys górnej blaszki granicznej trzonu C7,jest łukowato załamana,z niewielką dotrzonową przepukliną i z degeneracją obrzękową szpiku trzonu C7.Na tym poziomie widoczna jest również szerokopodstawna,tylna wypuklina krążka,modelująca worek oponowy,z ograniczeniem przedniej rezerwy płynowej rdzenia.Współobecne zmiany przerostowe w stawie unkowerbalnym po stronie prawej nieco zwężają światło otworu międzykręgowego.Na poziomie C5-C6 tylne uwypuklenie krążka nieznacznie modeluje worek oponowy.Podobne, tylne uwypuklenie modeluje worek oponowy z przewagą strony prawej.Rdzeń szyjny bez zmian ogniskowych,nie jest pogrubiały,ani uciśnięty......Mam bóle głowy i wiele innych dolegliwości przez bolący kark.Czy jest szansa na to by poprzez rehabilitację to naprawić,czy podlegam operacji?Mam dopiero 40 lat i pracuję fizycznie w sklepie LIDL a chciałabym do emeryturki dociągnąć i potrzebuję konsultacji.Dziękuję i pozdrawiam.

Renata 2013-11-15, 18:31