Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Bóle w dolnej części kręgosłupa od kilku lat

Bóle w dolnej części kręgosłupa od kilku lat

Mam 34 lata i od kilku lat cierpię z powodu bólu kręgosłupa w częsci dolnej. Nie uprawiam żadnych sportów wyczynowo, nie pracuję ciężko aczkolwiek w pozycji stojącej i wtedy te bóle są odczuwalne. Czasem biegam, przebiegłem ostatnio kilka metrów za synkiem a rano nie mogłem się wyprostować, kilka dni chodziłem powyginany z ogromnym bólem w plecach. Kilkudniowe przerwy w pracy-urlopy pomagają zapomnieć mi o bólu gdyż on po prostu zanika. Mam płaskostopie jeśli to może być pomocne w ocenie.
Poniżej rezonans, proszę o wskazania i przeciwskazania.
Pozdrawiam

Odcinek lędźwiowy kręgosłupa
zmiany degeneracyjne w postaci dehydracji i obniżenia krążka międzykręgowego na poziomie L3-4. Przepuklina tylno-lewoboczna krążka na tym poziomie uciska worek opony twardej z modelowaniem korzenia nerwowego w zachyłku bocznym po stronie lewej. Wypuklina centralna krążka L5-S1 modeluje worek opony twardej. Pozostałe krążki bez wypuklin. Stożek rdzenia kręgowego niezmieniony. Wysokość trzonów oraz intensywność sygnału szpiku prawidłowa

Jarek 2012-06-28, 00:29