Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Bóle w dole kręgosłupa u sportowca

Bóle w dole kręgosłupa u sportowca

Witam, jestem sportowcem, uprawiam biegi narciarskie. Od niemal pół roku nie trenuje z powodu bólu pleców ( całe plecy) . Zasięgałem opinii trzech ortopedów, każdy miał inne zdanie na temat moich dolegliwości. Ostatecznie stanęło na tym, że w wyniku bardzo intensywnych treningów wystąpiło u mnie zwiększone napięcie mięśniowe i skierowano mnie do masażysty. Warto nadmienić, że napięcie dotyczyło niemal wszystkich mięśni od stóp do głów, jednak największy ból wystepował na plecach. W wyniku masaży napięcie stopniowo znikało a co za tym idzie trochę zmniejszył się ból, szczególnie w wyższych partiach pleców. Niestety w pewnym momencie okazało się, że napięcie samoistnie powraca. Przykładowo po masażu mięśnie były luźne prawie nie bolały a następnego dnia ( zaznaczam bez jakiegokolwiek treningu) mięśnie znów były spięte i bolesne przy masażu.
Największy ból odczuwam na samym dole kręgosłupa, w okolicach ostatniego kręgu, w miejscach gdzie znajdują się kanaliki nerwowe. Zdaniem mojego fizjoterapeuty może byc to problem neurologiczny. Proszę o pomoc.

Piotr 2009-09-09, 17:02

Warto w takiej sytuacji udać się do neurologa. Być może niezbędne będzie wykonanie rezonansu magnetycznego kręgosłupa, ewentaualnie dalsze badania ustalające przyczynę wzmożonego napięcia mięśniowego.

neuron 2009-09-09, 21:13

Dzieki , tak właśnie zrobie. Pozdrawiam

Piotr 2009-09-09, 23:06