Forum neurologiczne » Bóle głowy » Bóle uciskowe i napięcie mięśni karku

Bóle uciskowe i napięcie mięśni karku

Witam. O dłuższego czasu męcze się z napięciem mięsni karku. Odkąd zaczęłam mieć z nim problemy,pojawiły sie również bóle głowy. Wcześniej bóle głowy dopadały mnie sporadycznie, a migreny w ogóle nie miałam. Domyśłam sie , że może miec to związek z kręgosłupem szyjnym. Wobec tego wykonałam RM kręgosłupa szyjnego, który wykazał odprostowanie lordozy szyjnej. Reszta w granicach normy. Nie wykazał żadnych ucisków na nerwy ( mam drętwienia palców ręki). Korzystam z masaży, zabiegów ( TEN*s, ultradźwieki) . Wiem , że przy kręgosłupie szyjnym charakterystyczne sa bóle potylicy. Po masażach i ćwiczeniach takowe mi przeszły. Natomiast często pojawia się ucisk bod brwiami i wokoło nosa, jak nacisne mocno to miejsce to bardzo boli. Ucisk ten jest tepy i stały. Wieczorem jakby malał. Jestem alergikiem, często mam katar sienny, zapchany nos . Czy jest mozliwe , że te bóle moga miec z tym związek? Jakie badania wykonać? Wiem ,że dokładna jest endoskopia, bo nie chcialabym miec juz tomografii ( miałam juz robiona 4 m-ce temu TK głowy); planuję w przyszłości ciąże, więc chce sobie zaoszczędzić promieni.

Marija30 2011-10-12, 16:27

To co Pani opisuje może wskazywać na zapalenie zatok obocznych nosa. Warto udać się do lekarza POZ, który w razie potrzeby skieruje Panią do laryngologa. Nie ma p/wskazania do ponownego CT głowy.

neuron 2011-10-13, 23:10